Kuidas iPhone’i ja iPadi HEIC fotod JPG-deks teha

#pildid
2 min lugemine

Juba hea viis aastat, alates iOS 11-st, teevad iPhone ja iPad pilte HEIC-formaadis. Ega seda muidu ei panekski tähele, aga fotosid eksportides, näiteks arvutisse, ei pruugi need enam avaneda.

 

HEIC-formaat pole mitte ainult Apple’i üks järjekordsetest tülikatest veidrustest, vaid kvaliteedi mõttes kõvem sõna, kui JPEG. HEIC võtab vähem ruumi ja suudab teha 8-bitise pildi asemel 16-bitise. Kuid see formaat töötab hästi senikaua kuni jääda truult Apple’i ökosüsteemi.

Kui sul tuleb ette Windowsi või Androidi kasutamist, siis võib tekkida vajadus saada fotod JPG formaati.

 

Kuidas teha HEIC fotodest JPG-d, mis avanevad muretult igal pool?

Peab ütlema, et iOS ja iPadOS suudavad pilte konverteerida tihti ka käigupealt. Näiteks kinnitades foto Mail-äpis klambriga kirja külge, läheb see teele JPG-na. Kuid kasutades AirDropi jääb formaat endiseks.

Apple on jätnud võimaluse muuta seadetes pildistamist nii, et tulemus ongi kohe JPEG. Selleks otsi üles seadetest Camera ja vali sealsest menüüst formaadiks “Most Compatible”.

Kui pildid on juba tehtud ja nende formaati on vaja muuta hiljem, siis on abiks Files äpp, mis on igas iPhone’s juba olemas. Selleks kopeeri fotod albumist ja kleebi eraldi kausta Files-äpis. Kleebitud fotod ongi automaatselt juba JPEG formaadis.

Appstore’st leiab ka hulgaliselt äppe, mis suudavad kiiresti teha HEIC piltidest JPEG-d. Osadega kaasnevad reklaamid ja osade eest tuleb maksta, kuid kõik nad toimivad.

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.