Kuidas Instagrami soovitused kinni keerata

#instagram
2 min lugemine

Instagram näitab pilte teatud järjestuses ja seda on võimalik vähemalt osaliselt muuta.

 

Viimasel ajal on Instagram teinud samme, et muutuda TikTokile sarnasemaks. Ikka selleks, et paremini konkureerida, kuid sellele järgnes kasutajate pahameeletorm, mispeale Instagrami juht tunnistas viga ja nüüd proovitakse Instagrami teha jälle rohkem selliseks nagu me harjunud olime.

Kuid paljude jaoks on endiselt üks probleem: soovitatud sisu, mis jookseb iga kasutaja piltide vahele sisse, mida keegi pole soovinud, aga mida Instagram arvab, et sa kindlasti nägema peaksid. Mulle tuli suure üllatusena, et sellele on olemas lahendus, millele Instagrami juht Adam Mosseri hiljuti justkui möödaminnes viitas.

Nimelt on võimalik soovitatud postitused snooze’da ehk nö uinutada oma peamisest feedist 30 päevaks. Õnneks on selle tegemine ülimalt lihtne.

 

Kuidas Instagrami soovitused kuuks ajaks magama panna?

 

  • Skrolli oma Instagrami pealehel kuni jõuad soovitatud postituseni (recommended post). Nendel on tavaliselt juures selgitus, miks neid kuvatakse. Näiteks oled vaadanud mõnda teist postitust või jälgid mõnda sarnase sisuga kasutajat.
  • Vajuta kolmele täpile paremal üleval nurgas ja seejärel peida (Hide). Sellega kinnitad, et vastav postitus on peidetud. Kuid eesmärk pole elimineerida ainult ühte soovituspostitust, vaid vabaneda võimalikult paljudest.

 

  • Tee valik “snooze all suggested posts in feed for 30 days”.
  • Pärast seda ilmub roheline linnuke, mis kinnitab, et järgneva 30 päeva jooksul feedi soovituslikke postitusi sisse ei tule.

 

Sellega on kõik tehtud. Küll aga tuleb meeles pidada, et soovituspostituste eemaldamine ei kõrvalda paraku feedi sisse jooksvaid reklaame. Kuid siiski on tegu mugava viisiga teha oma Instagram natuke puhtamaks ja kontrollida ise, mis sisu seal näidatakse, kirjutab The Verge.

Nüüdsest on võimalus sorteerida oma feed ka kronoloogiliselt. Selleks vajuta Instagrami logole äpi üleval vasakul ja vali “Following”.

 

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.