Kuidas arvutiga päikese käes tööd teha?

#arvutid #ekraan #kodune kontor
3 min lugemine

Soojad suvepäevad on inimesed kontoriruumidest välja meelitanud ning täitnud pargid ja rohealad pingsalt silmi kissitavate töömesilastega. Kuigi õues töötamine on teoorias tore, põrkume tihti probleemiga: kuidas päikese käes arvutiekraan nähtavaks muuta? Alljärgnevalt loetlen mõned nipid, kuidas õues töötamine ka päriselt tõhusaks muuta.

 

 

Keera ekraaniheledus põhja

 

Päikesepaistelisel päeval tuleks ümbritseva lisavalguse tõttu esimese asjana oma arvuti ekraaniheledus maksimumi peale keerata. Kuna see vähendab oluliselt aku eluiga, tasub kaasa võtta lisaaku või leida väljas töötamiseks koht, kus on võimalik akut laadida. Windows 10 operatsioonisüsteemiga arvutil saab ekraaniheledust juhtida teavituste paneelilt, mille leiad klõpsides ekraani all paremas nurgas asuva ümbriku ikooni peal. Macide puhul aga ülemisest vasakust nurgast õuna logo alt, vajutades System Preferences ning seejärel Displays. Kiirem ja mugavam viis ekraaniheleduse muutmiseks on kasutada klaviatuuri, kuid Windowsi arvutitel oleneb see palju tootjast ehk vaata üle oma arvuti kasutusjuhend või leia Google’ist (Maci ekraaniheleduse muutmiseks leia klaviatuurilt üles päikese pildiga nupud).

 

Mittepeegelduva ekraaniga arvuti

 

Kui soovid tihti kontoriruumidest väljas vabas looduses arvutiga tööd teha, proovi juba eos leida arvuti, mille ekraanipind oleks matt ehk mitte läikiv. Kuigi läikiva ekraaniga arvutid näevad siseruumides välja paremad, ei peegelda mati ekraaniga arvutid välitingimustes päikesekiiri nii jõudsalt tagasi. Lihtsamaks leidmiseks on e-poodides eraldi filter mati ja läikiva ekraaniga arvutite eristamiseks.

 

Keera end näoga päikese poole

 

Selleks, et vähendada ekraanipeegeldust, tasub välist tööpaika otsides paigutada end suunaga päikese poole. Nii ei peegeldu päikesevalgus arvutiekraanilt otse silma. Liiguta arvutiekraani, et kindlaks teha optimaalne nurk, kus valgus nägemist kõige vähem häirib.

 

Tööta varjus

 

Õues töötamine võib meeldiv olla isegi otsese päikese käes olemata. Leia koht mõne suurema puu all või päikesevarjuga pingil – nii väldid ka päikesepiste või -põletuse saamist. Lisaks ei pea ekraani täiesti heledaks keerama, sel moel säästad akut, saad kauem värskes õhus töötada ning oled üleüldiselt produktiivsem.

 

Lisavarustus

 

Kui tahad olla maksimaalselt efektiivne ning töötamise ajal ka päevitada, võid internetist leida päris nutikaid (kuigi mitte eriti ilusaid) lahendusi ka selleks. Näiteks Amazonist võid oma arvutile osta spetsiaalse “kapuutsi”, mida on võimalik kasutada nii sülearvutikoti kui ka arvuti päikesevarjuna.

 

Tume pluus ja päikeseprillid

 

Tundub liiga lihtne, et olla tõsi? See on tegelikult päris uskumatu, kui palju see nähtavust parandab. Tume pluus aitab vähendada enda peegeldust arvutiekraanil ning päikeseprillid päikesekiirte peegeldust. Ideaalne oleks kasutada peegeldumisvastase kaitsega prille, kuid sobivad ka tavalised. Kõik lihtne on geniaalne.

 

Kui ka sinul on mõni nipp, mis aitab päikesepaistelisel päeval arvutiga õues tööd teha, lisa need loo alla kommentaaridesse. Saame kõik koos digitargemaks.

 

 

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."