Kuidas Apple AirPods’e Android-telefoniga ühendada?

#airpods #Android #apple
1 min lugemine

Erinevate uuringufirmade andmetel on Apple AirPods’id kõige populaarsemad juhtmevabad kõrvaklapid terves maailmas. Ehkki Apple on need teinud lahutamatuks osaks, saavad neid siiski kasutada ka Android-telefonide omanikud. Erinevalt näiteks Apple Watch nutikellast.

 

Aga need Androidikasutajad, kes tahavad siiski proovida maailma menukaimaid juhtmevabasid klappe (olgu siis AirPods’e või AiPods Pro’sid) võivad seda täiesti edukalt teha.

Klappide ühendamine telefoniga pole kuigi keeruline. Esmalt aktiveeri oma Android telefonis bluetooth. See on eraldi alalõik telefoni sätetes (Settings). Nüüd ava AirPods’ide karp ja vajuta karbi tagaküljel olevat peaaegu märkamatut valget nupukest seni, kuni karbil olev LED-tuluke hakkab valget valgust vilgutama. Nüüd vaata oma telefoni Bluetooth-alajaotust, kuhu peaks ilmuma sinu AirPods’ide nimi. Sellel sõrmega klikkides ühendadki klapid oma telefoniga. Järgmiste kasutuskordade puhul seda protsessi enam kordama ei pea, vaid karbi avanedes ühenduvad AirPods’id telefoniga juba automaatselt. Paraku pole AirPods’id või AirPods Pro’d Android-telefoniga täisfunktsionaalsed nagu iPhone’i või iPad’iga. Küll aga töötab Androidiga vähemalt üks klappide mugavusfunktsioon, kus kahekordse koputusega klapile saab panna muusika pausile või siis uuesti aktiveerida.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."