Kuidas AirPods’ide helikvaliteeti parandada?

#apple airpods
3 min lugemine

Ehkki erinevad kasutatud elektroonikat pakkuvad müügiportaalid on täis müriaade JBL juhtmevabade klappide pakkumisi, on kõige populaarsem juhtmevaba kõrvasisene kõrvaklapp ikkagi Apple AirPods. Paraku ei kaasne suurima populaarsusega ka parim helikvaliteet. Ometi on mõned lihtsad vahendid klappide helikvaliteedi märgatavaks parandamiseks.

 

Unusta Spotify

Ehkki Spotify on ilmselt üks populaarsemaid muusika voogesitusteenuseid maailmas pole tema helikvaliteet paraku parim. Nagu ka AirPods’idel endilgi. Kui sa tahad paremat helikvaliteeti nautida, siis on soovitav valida teenusepakkujaks kas Apple Music või Tidal. Kui Apple Musicu kvaliteet on AirPods’ide jaoks otsekui loodud, siis Tidal pakub erineva hinnaga erineva kvaliteediga voogesitust sh ka CD-kvaliteediga.

 

Avasta salajane ekvalaiser

Ehkki AirPods’idel pole spetsiaalset rakendust, mis võimaldaks selle sätteid muuta, siis leiab telefoni sätetest koha, kust klappide heli endale meelepärasemaks muuta. Selleks tuleb lihtsalt avada telefoni sätted ja valida sealt Accessibility. Sealt tuleb valida Audio/Visual alajaotus ning sellest omakorda Headphone Accommodations. Seal on kolm valikut: Balanced Tone neutraalse ja tasakaalustatud heli jaoks, Vocal Range, mis tõstab esile kesksagedust (ehk siis inimhäält) ning vähendab pisut bassi ja kõige lõpuks Brightness, mis rõhutab kõrgeid sagedusi ning vähendab veelgi bassi mõju.

 

Lülita välja mürasummutus

See punkt on AirPods Pro’de ja AirPods Maxide omanikele. Ehkki näiteks AirPods Maxi mürasummutus on omas klassis ilmselt maailma parim, siis tuleks see parema helikvaliteedi huvides välja lülitada. Vähemalt neis olukordades, kus on soov või vajadus muusikat nautida. Sealjuures ei tähenda mürasummutuse väljalülitamine, et tuleks valida läbikõlav ehk Transparency režiim, vaid välja tuleks lülitada igasugune helitöötlus.

 

Kasuta… või ära kasuta ruumilist audiot (Spatial Audio)

Seda võimalust saavad kasutada lisaks AirPods Pro’dele ja AirPods Maxidele ka AirPods 3 omanikud. Kas seda aga kasutada või mitte, selgub juba suuresti kuulaja maitsest. Muidugi, kui klappe kasutada ka filmide vaatamiseks, siis siin küsimust ei ole, ruumiline audio lihtsalt tuleb sisse lülitada. Muusika puhul aga on kõige parem teha elavkatseid ehk siis oma nahal kontrollida, milline heli rohkem meeldib, kas ruumiline või mitte. Kindlasti on neid, kes eelistavad ruumilist, aga tõelised audiopuristid muidugi seda muusika kuulamiseks mitte mingil juhul ei kasuta.

 

Kontrolli AirPods Pro’de sobivust

AirPods Pro on ainuke Apple’I kõrvaklapp, millel on vahetatavad silikoonist otsikud, mis peaksid olema abiks nii välishelide summutamisel kui ka klappide paremal püsimisel kõrvas. Selleks, et helisummutus oleks optimaalne, on Apple iPhone’ide opsüsteemi lisanud võimaluse klappide sobivust testida. Selleks tuleb telefoni sätetest valida Bluetooth, sealt üles leida oma klapid ning vajutada klappide nime taga olevale pisikesele i-tähele ning sealt omakorda valida “Ear Tip Fit Test”. Selle testi abil saab kindlaks teha, milline komplekti kuuluv silikoonotsik kuulaja kõrvakanalisse kõige paremini sobib. Samuti ei tasu unustada, et saadaval on ka teiste tootjate otsikuid, mida valmistatakse peale silikooni ka memovahust (memory foam).

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."