Kellele sobiks Huawei nutikas kell GT 2?

#huawei #nutikell
7 min lugemine

Huawei on sarnaselt suurtele konkurentidele Samsungile ja Apple-le toimetamas lisaks telefonidele ka nutikellade turul. Ja peab ütlema, et see toimetamine on olnud üsna edukas ehk üldjoontes on nende kellad üsna hästi välja kukkunud.

 

Uusima mudeliga Huawei GT 2 tutvust tehes tuleb samuti tõdeda, et suures plaanis on üsna hästi õnnestunud seegi. Paraku aga ei ole head ilma halvata ehk mõned tõrvatilgad leiab ka sellest meepotist.

 

Välimus ja ekraan

 

Nagu iga kella puhul ikka, jääb esimese asjana silma selle välisilme ning siin on Huawei kõik õigesti teinud. Seadme disain on soliidne ja piisavat õhuke, et mitte randmel häirima jääda. Ostja saab lisaks veel valida kas musta (Sport) või hõbedase (Classic) korpuse vahel, mis on siis omakorda veel varustatud erinevat värvi kummist (Sport) või nahast (Classic) rihmadega. Need on siis 46 mm suurusega variandi valikud. Kelle jaoks jääb see mõõt pisut liiga suureks, saab soetada pisut väiksema korpusega 42 mm mudeli, kus on samuti omad variatsioonid. Seega olgu öeldud, et järgnev jutt ja tehniline info puudutab antud juhul siiski vaid suuremat varianti.

 

 

Kella ekraan kasutab AMOLED tehnoloogiat ja on 1,39 tolli suurune. Tänu piisavale valgustugevusele ja heale resolutsioonile (454 x 454) on kuvatav pilt terav ja nähtav igas olukorras. Lisaks on see korpusega väga hästi sobitatud nii, et ekraani üleminek korpuseks on sujuv ja peaaegu märkamatu. Ka nuppude, neid on kaks, paigutus on hästi õnnestunud. Need ei jää kuidagi ette ega sega ning ette ei tule juhuslikke vajutusi.

Loomulikult on Huawei sarnaselt korralikule „päris“ käekellale veekindel, kuid paraku puudub tal, nagu enamikel nutikellades, safiirklaas. See aga tähendab, et pikemaajalise kasutamise järel ilmuvad sinna paratamatult kriimud. Kaalu poolest on  Huaweil olukord õnneks aga kontrolli all. 41 grammi ei tundu randmel liigse koormana ning need, kes on harjunud käekella kandma, ei märka erilist vahet.

 

Tehnika

 

Seadme sisemise mälu suuruseks on 4GB, kuid üle poole sellest on juba karbist võttes hõivatud. Siiski mahutab saadaolev mäluhulk sadu laule ja suurel hulgal sihverplaatide valikuid. Protsessorina on kasutusel Huawei enda loodud Kirin A1. See saab oma tööga üsna hästi hakkama ja olukordi, kus vajutusele järgneb mõttepaus, väga tihti ette ei tule. Kuid eks juhtub vahel sedagi. Oma koha on seadme korpusel leidnud ka kõlar ja mikrofon. Kõlarist saab siis kuulata kella sisemisse mälusse salvestatud muusikat või telefonikõnede ajal vastaspoole häält. Mikrofon, nagu eeldada võib, on kasutusel samuti telefonikõnede pidamiseks. Hoolimata pea olematutest mõõtmetest, on kõlari pakutav heli isegi peaaegu normaalne, kuigi kõrvaklappide kasutamine on siiski rangelt soovitatav.

Mis puudutab helistamist, siis jah – kella sisse saab rääkida aga kõne kui sellise vahendajaks peab ikka olema telefon.

Kell toimib siin lihtsalt justkui Bluetoothi abil ühendatud vabakäeseade. Lisaks on tehnika poole pealt olemas muidugi kõiksugu sensorid, nagu näiteks GPS, pulsimõõtja, liikumist tuvastavad andurid, pulsimõõtja ja juba eelpool mainitud Bluetooth. Puudub aga kahjuks NFC. Seega ei saa selle seadmega ei nüüd ega tulevikus teha makseid, avada uksi jmt. Samuti puudub WiFi. Ehk siis täisfunktsionaalsuse kasutamiseks peab kell olema alati telefoniga ühenduses.

 

Tarkvara

 

Huawei on tarkvaraplatvormina kasutusele võtnud Lite OS nimelise operatsioonisüsteemi. See on iseenesest üsna lihtne ja mugav kasutada, kuid ei toeta suure miinusena kolmandate osapoolte rakendusi. Seega ei ole Huawei keskkonnas, mille kaudu kellaga suhtlemine käib, sarnaselt konkurentidele, rakendusi, mida kella lisada. Pakutakse vaid sihverplaate ja muusikat. Ja see ongi vast selle kella kõige suurem puudus. Ehk niikaua kuni eelpaigaldatud vidinad kasutajat rahuldavad on kõik hästi. Kui aga midagi jääb puudu, pole parata ja olukorraga tuleb lihtsalt leppida. Lihtsamatest näidetest pole näiteks kalendrirakendust. Samuti kalkulaatorit. Parem võiks olla ka telefonist tulevate teavituste kuvamise osa. Nimelt ei oska Huawei näidata näiteks sõnumites sisalduvaid pilte jms. Samuti on kuvatavate tekstide osa piiratud maksimaalse pikkusega. Ehk kui saabunud teade on pikem kui ettenähtud tähemärkide arv, lõigatakse sõnumi lõpp lihtsalt ära. Kokkuvõttes meenutab Huawei siin rohkem spordi- kui nutikella, sest eelpaigaldatud spordirakendus on väga mitmekülgne, samas kui nutiosa on suhteliselt piiratud. Teisalt aga on juba olemasolevad tavarakendused siiski lihtsad ja arusaadavad.

Menüüdes liikumine ehk kella kasutamine käib nuppude ja puuteerkraani koostöös. Üks nuppudest avab seadete menüü, teine aga rakenduste nimekirja. Edasised valikud saab seejärel teha juba ekraanil toksates. Nii-öelda kodunupuna toimib aga taas üks füüsilistest nuppudest. Avalehel ülevalt alla libistades avaneb aga kiirmenüü, kust saab kiirelt tehtud mõned olulisemad valikud. Külgedele libistades aga pääseb otseteede kaudu Huawei arvates olulisematele rakendustele, nagu näiteks ilmateade, pulss, stressitase jms.

 

Sport ja liikunine

 

Nagu juba põgusalt mainitud, pakub spordisõpradele GT 2 päris palju valikuid. Kella sees on väga paljude spordialade (näit. ujumine, jooksmine, aeroobika jne. jne.) profiile, mille saab ühte või teist tegevust alustades käivitada. Nii saavad kõik kalorid loetud ja treeningu kestel on hetkeolukord samuti kontrolli all. Lisaks on olemas ka nii-öelda personaaltreener, kes kasutajat jooksvalt juhendab ja head nõu annab. Spordiosakond on seega igati tip-top ja jätab jonnimiseks üsna vähe ruumi. Loomulikult jälgib seade enda omaniku aktiivsust jooksvalt ka kogu päeva vältel, lugedes kokku sammud, põletatud kalorid jmt. Näiteks pulsi lugemine töötab üsna täpselt ja liiga kõrge pulsi korral antakse ka vastav hoiatus koos soovitusega pisut rahuneda.

Lisaks eelpool toodule mõõdetakse ka kasutaja und. Seda muidugi juhul kui kell ka ööseks käele jätta. TruSleep 2.0 nimeline rakendus võimaldab vaadata une kestvust, selle faase ning annab unekvaliteedile ka hinde. Lisaks leidub oma rakendus ka hetkeliste lõõgastumispauside võtmiseks. Nimelt juhendab see kasutajat mõne minuti jooksul sügavalt hingama ja seeläbi rahunema.

 

Aku

 

Nüüd aga jõuame Huawei kõige suurema plussini. Nimelt kestab selle aku nii kirjade järgi kui ka päriselus nutikellade seas pretsedenditud kaks nädalat. Arvestades, et tegemist on siiski nutikellaga, mitte tunduvalt piiratuma võimekusega aktiivsusmonitoriga, mida pidevalt kasutatakse ja kantakse (k.a. öösel) ning mille ekraan on suur ja värviline, on 14 päeva pikkune ooteaeg midagi üsna erilist. Oma osa on selles kindlasti päris suurel 455 mAh akul, kuid Huawei on siiski suutnud seadme energiatarbimist väga hästi optimeerida. Muidugi kukub aku kestvus drastiliselt kui iga päev paar tundi treenida ja sisse lülitada ka alati-sees ekraan, kuid isegi siis on 4-5 päeva täiesti saavutatav. Seega saab GT 2 aku eest küll täispunktid. Mis puudutab laadimist, siis see käib erilise magnetiga kella alla klõpsava plaadi abil. Kahjuks küll ei ole toetatud juhtmevaba laadimine. Täiesti täis saab aku nullist pisut rohkem kui tunni ajaga.

 

Kokkuvõtteks

 

Kokkuvõttes on Huawei GT 2 ilus ja väga hea aku kestvusega nutikell. Enamik kasutajad, kes selle omale ostavad, jäävad tõenäoliselt rahule. Lisaks kõlbab see peaaegu asendama ka korralikku spordikella. Paraku aga on pettunud need, kelle jaoks jääb olemasolevast nutikusest pisut väheks ja kes sooviksid täiendavate rakendustega kella võimekust laiendada.