Kelleks Sa tahad saada? Kandideerida esimesele töökohale Marsil?

#arvamusfestival #digitarkus
3 min lugemine

15. augustil algusega kl 14.00 räägime Arvamusfestivali Digitarkuse alal tuleviku tööst ja töökohtadest.

 

Just nüüd kus oleme värskelt läbi käinud COVID-19 eksperimendist, on paslik rääkida tuleviku tööst hoopis julgema nurga alt, uurida oskuste kohta, mis ei läheks niipea moest välja, arutleda töökohtade üle, mida veel ei ole ning inimeseks olemise üle kiirete ja suurte muutuste keskel.

 

Kuidas on see, kuidas me töötame, suhtleme ja õpime muutunud viimase kümme aastaga?

 

Veel kümme aastat tagasi polnud maailmas Instagram’i, IPad’i, Facebook Messenger’i, Whatsapp’i, Snapchat’i, Zoomi, Netflix’i, Slack’i ja 4G’d. Veel viis aastat tagasi polnud Apple Watch’i ja veel kolm aastat tagasi polnud Fortnite’i.

Veel paar kuud tagasi ei osanud me mõelda, et leiame ennast ülemaailmse pandeemia keskelt, koduseinte vahelt, tühistades reise, õppides ja töötades ekraani vahendusel, tasapisi kohanedes uue reaalsuse seotud tingimustega.

 

Seekordsel Arvamusfestivalil uurime, mis võiks juhtuda hariduses, töös ja inimeseks olemises järgmise kümne aastal jooksul?

 

Muu hulgas otsime vastuseid küsimustele, mis on tänase noore kõige suuremad ootused oma esimesele potentsiaalsele tööandjale, kas üldse ja mille järgi valib ta ülikooli ja eriala? Uurime, kas e-sportlase või emotikonide disaineri amet on täna täiesti kättesaadav karjäärivalik või alles helesinine unistus? Küsime, milliseid tuleviku töökohti pakuvad tänased Eesti tööandjad ning kuidas selgitada oma eksootilisi karjäärivalikuid vanematele? Samuti võtame fookusesse, mida ja kuidas peaks koolis õpetama, et noored saaksid tuleviku maailmas hakkama ning millise talendi järele on kõige suurem nõudlus järgmise kümne aasta vaates tööandjal? Et juba diskussiooni sisse piiluda, siis avame pisut oma arutlejate kaarte ja küsime kolm küsimust, mis tulevikku vaatavad.

 

Mis on need oskused, mis niipea moest välja ei lähe?

„Pean ajatuteks oskusteks kõiki neid, mis on seotud muutustega, kohanemisega. Sealhulgas näiteks maailma ja iseenda märkamine, probleemide lahendamine, valmisolek katsetada ja õppida, loovus, paindlikkus, suhtlemis- ja koostööoskus,“ tõdeb Triin Noorkõiv, haridusalgatuste eestvedaja ja haridusidu Clanbeat partner.

 

Mis on Sinu olulisim värbamisküsimus noorele talendile?

 „Arvestades tänaste noorte vägagi laia maailmapilti ja valikuvõimalusi, uurin ma ennekõike nende visiooni nii oleviku kui ka tuleviku osas. Näiteks, millised tooted või teenused on nende arvates tänases maailmas puudu ja kuidas need võiks maailma üldises plaanis paremaks muuta,“ võtab kõige olulisema kokku Piret Luts, Nortali värbamismeeskonna juht.

 

Mis on tänase noore kõige pakilisem küsimus oma tulevasele tööandjale?

 „Vähene kogemus tekitab kohati ebakindlust, mistõttu tahaks selgelt teada, millised on tööandja ootused mulle ja millised on minu arenemisvõimalused,“ arutleb Laura-Liis Järvela, tulevane äriinfotehnoloogia tudeng.

 

Olulistest oskustest, ootustest ja julgetest tulevikunägemustest töös, hariduses ja enesearengus räägime pikemalt juba 15. augustil!

Tuleviku teemadel arutlevad: Karl Anton, Telia TV-valdkonna juht Baltimaades, Piret Luts, Nortali värbamismeeskonna juht ning Eesti värbajate kogukonna Recruitment Thursday üks asutajatest, Laura-Liis Järvela, Nõu Reaalgümnaasiumi vilistlane ja TalTech’i äritehnoloogia tudeng ning Triin Noorkõiv, haridusalgatuste eestvedaja, MTÜ Alustavat Õpetajat Toetav Kool tegevjuht ning haridusidufirma Clanbeat partner. Arutelu juhib: Eva-Kristiina Ponomarjov, Telia tööandja brändi ja mitmekesisuse juht ning noortele suunatud enesearengu kiirendi Future Heroes asutaja.

 

Kohtumiseni Paides 15. augustil kl 14.00 Digitarkuse alal!