Kasulikud telefonitarvikud sportimisel

#lisaseadmed #sport #tark sport
4 min lugemine

Kuna nutitelefonid on meie igapäevaelu osa, kantakse neid kaasas kõikjal. Olgu tööl või kodus, sees või väljas, ikka hoitakse telefon läheduses. Samamoodi ei raatsita nutikast sõbrast väga kaugele minna ka trenni tehes ja sportides. Selleks aga, et aktiivsed tegevused koos telefoniga mugavamad oleks ja ka seade ise terveks jääks, leidub mitmeid lisasid ja abivahendeid. Loomulikult pakutakse asju, mille mõistlikkuses on veendunud ainult nende tootjad, kuid leidub ka täitsa vajalikke vidinaid ning neid nüüd tutvustangi.

 

Ekraanikaitse

 

Ekraani kattev täiendav kaitseklaas peaks tegelikult kuuluma iga telefoni juurde ning selle soovitan soetada küll kõikidel kasutajatel, sõltumata kasutatavast telefonist või selle hinnaklassist.

 

Tegemist pole väga kalli lisaga ning kuna see on ekraanile kleebituna pea märkamatu, ei muuda see oluliselt ka seadme kasutuskogemust. Samas aga võib see muuta kõike hetkel, kui telefon juhtub maha kukkuma. Kaitseklaasi eesmärk on sarnaselt kilega ekraani hoidmine kriimustuste eest, kuid lisaks kilele pakub see veel ka täiendavat kaitset löökide korral. Nii võib täiendav kaitseklaas kukkudes küll puruneda, kuid telefoni enda ekraan jääb palju suurema tõenäosusega terveks ja kahju seega kokkuvõttes väiksemaks.

 

Ümbris

 

Sarnaselt klaasiga on ka ümbris üks lisadest, milleta ei saa. Tehke sporti või mitte, ümbris on see, mis telefoni hoiab ja kaitseb. Olgu need pikema aja jooksul tekkida võivad kriimud või kukkumisel ilmnevad täkked – ümbrist või katet kasutades on telefon turvatud ja kahjustuste tekkimise võimalus minimeeritud. Lisaks on reeglina ümbrisega telefoni kindlam käes hoida, kuna see ei ole nii libe, kui telefon ise oleks. Kindel haare on eriti oluline liikumise pealt kasutades ehk näiteks sportides. Ka ümbrised ei maksa õnneks väga palju ja boonusena saab seda vahetades lihtsa vaevaga ka telefonile uue välimuse anda.

 

Kõrvaklapid

 

Tavaliselt sujub iga trenn paremini kui sinna juurde muusikat kuulata. Esiteks on nii huvitavam, aga teiseks liiguvad ka mõtted pingutuse juurest eemale. Parim viis muusika kuulamiseks aga on kõrvaklappide kasutamine.

 

 

Neid leidub nii suuri kui ka väikeseid, juhtmetega kui ilma, kuid aktiivsete tegevuste jaoks võiks soovitada pigem pisemaid kõrva sisse käivaid mudeleid. Osa neist ongi mõeldud spetsiaalselt sportimiseks ehk kinnituvad kindlalt ning taluvad ka niiskust.

 

Bluetooth-kõlar

 

Vähem aktiivsust nõudvate tegevuste, nagu näiteks jooga või grupis treeningute puhul on hea kasutada kaasaskantavat bluetooth-kõlarit. Neid leidub eri suurustes ja eri võimsusega, nii et valida saab pisikese taskusse mahtuva ja vaiksemalt mängiva variandi või kõva mürtsu pakkuva kõlari. Juhtmevabalt saab neid aga kõiki telefoniga ühendada ja nii sobiva helitausta luua.

 

Hoidja

 

Selleks, et telefon näiteks jooksmise, rattasõidu või muu liikumise ajal mugavalt kaasa võtta, on kõige parem pista see taskulaadsesse hoidjasse. Vahel sobibki selleks kõige tavalisem tasku, kuid mitte alati ja siis ongi mõistlik kasutada spetsiaalseid keha külge kinnitatavaid hoidjaid. Neid on nii vöö ümber käivaid (telefon jääb kõhule või seljale) kui ka käe külge tõmmatavaid. Sellisel juhul jääb telefon biitsepsi piirkonda ning ei sega kasutajat kuigivõrd. Enamik sellistest kinnitustest pakub seadmele kaitset ka väliste tegurite eest ning neil on ka augukesed kõrvaklapijuhtmete jaoks.

 

Nutikindad

 

Kuigi praegu valitseb väljas suur suvi ja soojad ilmad, saabub meie maile ükskord vältimatult ka talv. Selleks, et ka talvel saaks liikumise pealt vajalikud toimingud tehtud, on mõistlik kasutada nutikindaid. Need on iseenesest õhemat laadi, nii et ei sega sportimist, aga lisaks on neil ühel või mitmel sõrmeotsal kasutatud spetsiaalset materjali, mis tagab telefoni ekraani reageerimise ka läbi kinnaste. Nii on võimalik kindaid käest võtmata kõnedele vastata, järgmine lugu käivitada või ka sõnumeid kirjutada.

 

Akupank

 

Kui endal võhm väljas, võib sama olla juhtunud ka telefoniga. Selleks, et seinakontaktist eemal olles aku jälle täis saada, on mugav kasutada akupanka. Neid on erinevates suurustes ja mahtuvusega, kuid idee on neil kõigil üks.

Eelnevalt täis laetud akupank ühendatakse telefoniga ning see annab endas talletatud energia telefonile, et viimasega saaks kõik oluline tehtud ning viimased treeningutulemused sobivasse keskkonda üles laaditud.