Kas sinu Google Photos fotosid on internetis avaldatud?

#google photos #petukiri
1 min lugemine

Google Photos on üks menukamaid fotohaldusrakendusi maailmas tänu olematule hinnale, praktiliselt limiteerimata pildimahule ning ühenduvusele Google’i ökosüsteemiga.

 

Seda on arvesse võtnud ka internetikelmid. Viimasel ajal on ’populaarsust võitnud’ uus pettuseliik, millesse on kaasatud populaarse fotoplatvormi aus nimi.

Nii saab inimene postkasti meili, milles väidetavalt Google Photos annab teada, et inimese fotod on vastavalt tema soovile internetis avaldatud. Et inimeste piltide seas tuleb ette erineva privaatsustasemega fotosid, siis on mõistagi esimeseks sammuks klikkida asja uurimiseks meilis olevale lingile.

Hoolimata aga kirja igati ametlikust väljanägemisest, on selle välja saatnud petturid.

Lingile klikkides satub inimene kahtlasele veebisaidile, kus teda püütaks panna alla laadima sama kahtlast tarkvara nagu näiteks veebilehitseja lisarakendust vms. Sellest tasub päris kindlasti hoiduda.

Selle asemel on sellise kirja saabudes soovitav see märgistada nagu rämpspost, sest igast sellisest märgistusest jääb märk külge ka saatjale ning tulevikus liiguvad tema saadetud meilid otse prügikasti nii märgistajal endal, kui ka kõikidel teistel.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."