Kas sa Instagrami salafiltreid oled juba proovinud?

#filtrid #instagram
1 min lugemine

Aastal 2010 spetsiaalselt iPhone’i jaoks loodud sotsiaalmeediarakendus on tänaseks muutunud üheks populaarsemaks sotsiaalmeediaplatvormiks, mida kasutatakse nii isikliku edevuse rahuldamiseks kui ka teenuste ja toodete turustamiseks või kaubamärkide ülesehitamiseks.

 

Instagrami populaarsusele on aluse pannud käputäis tänapäevaks juba ikoonilisteks muutunud filtrid. Aga kas sa tead, et lisaks nendele paarikümnele filtrile, mida Instagram esmase valikuna sulle kasutamiseks pakub, on tal peidus veel mõned magusad palad. Nende ülesleidmine polegi tegelikult kuigi keeruline ning ilmselt mõned lugejad on need juba avastanud. Rakenduse poolt pakutava filtrirea lõpus on tagasihoidlik ikoon kirjaga ’Manage’. Sellele sõrmega vajutades avaneb filtrite nimekiri, mille seast mitmed filtrid on mitteaktiivsed. Sellest nimekirjast saab valida endale sobiva komplekti filtreid, samuti eemaldada aktiivsete filtrite seast need, mis tavaliselt kasutust ei leia. Vähe sellest, näpuga filtreid nimekirjas üles alla vedades muutub ka nende reaalne järjekord rakenduses. Nii saate tihemini kasutusel olnud filtrid vedada filtrilisti esiotsa ja jätta ebavajalikumad järjekorra lõppu.

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."