Kas Firefox ei lae veebilehti?

#firefox #Veebibrauser
1 min lugemine

Firefox on üks populaarsemaid veebilehitsejaid ning kindlasti üks parimaid alternatiive enimlevinud brauseritele nagu Chrome, Safari või Edge. Viimasel ajal on aga paljudel kasutajatel tekkinud probleeme, kui Firefox ei taha erinevaid veebilehti laadida, vaid hangub selle juures.

 

Sarnased probleemid on nii MacOS kui ka Windowsi kasutajatel. Probleem oli tekkinud peale Firefoxi 96. versiooni üleslaadimist. Tegelikult on probleem seotud rohkem mitte brauseri enda, vaid Firefoxi andmeanalüüsi serveritega. Me ei hakka siin laskuma tehnilistesse põhjustesse, vaid pakume välja töötava lahenduse selle probleemi lahendamiseks.

 

Tee nii:

  • Ava Firefox uue ja tühja aknana. Kirjuta aadressiribale about:config ja vajuta Enter-klahvi;
  • Avanenud aknas otsi üles rida network.http.httep3.enabled;
  • Muuda see säte ära – true asemel false;
  • Tee Firefox’ile restart.
ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."