Kaasaskantavad monitorid – lihtne kodukontorisse kaasa võtta

#HP #kaasaskantav #kodukontor #Lenovo #monitor
3 min lugemine

Üldiselt on ekraanidega nii, et need kipuvad aja jooksul üha suuremaks minema. Kunagi oli 17 tolline monitor päris arvestatav tegija, seejärel 19 ja siis 22. Tänasel päeval on aga isegi 24 tolline pigem tavaline ning suureks loetakse ikkagi sellest ülespoole jäävaid mõõte.

 

See on aga kaasa toonud olukorra, kus monitore on küll töölaua taga mugav kasutada, kuid nii-öelda kaasa võtta väga keeruline ja tülikas. Kaasa võtmine on aga kodukontorite ja liikuva töö ajastul päris aktuaalne teema.

Kus on aga probleem, sealt paistab ka lahendus ning nii ongi turule ilmunud väikesed ja kompaktsed ekraanid. Need on mõeldud sülearvutite lisaekraaniks olukorras, kus ollakse töölauast eemal, kuid lisanduv ekraanipind kuluks siiski marjaks ära. Näiteks kodukontoris, suvilas, koosolekul, kliendi juures jne.

 

Kerged ja kompaktsed

 

Selliste kuvarite idee on olla kerge ja kompaktne, et neid oleks võimalikult mugav koos sülearvutiga kaasas kanda. Samuti peab neid saama, siis kui neid ei vajata, piisavalt lihtsa vaevaga kokku ja silma alt ära panna. Teisalt aga peavad need monitorid olema kergesti ühendatavad ja pakkuma head pildikvaliteeti. Lisaks tulevad kasuks ka mõningad reguleerimisvõimalused, peamiselt siis kaldenurga muutmine aga ka kiire heleduse seadmine ja paha ei tee ka täiendavad ühenduspesad.

Kokkuvõttes on tegemist peamiselt sülearvutite juurde mõeldud kompaktsete lisaekraanidega, mille ekraani parameetrid on sarnased arvuti enda ekraanile.

Ehk justkui sülearvuti aga ilma arvutita.

 

Parameetrid

 

Tehniliste parameetrite poolest jäävad sellised kuvarid enam vähem sellisesse suurusjärku, mis tähendab 14 tolli suurust ekraanimõõtu ja Full HD ehk 1920 x 1080 resolutsiooni. Ühenduse poolest on kasutusel peamiselt USB-C. Tegelikult piisabki vaid selle ühe juhtme ühendamisest, misjärel ilmub lisaekraanile nii pilt, kui liigub ka vajalik elektrivool. Vähem oluline ei ole ka kaalunumber. See peab olema piisavalt väike, ehk pigem alla ühe kilo.

Kui tuua konkreetsemaid näiteid, siis näiteks Lenovo M14 nimeline mudel ongi 14 tolli suurune, Full HD resolutsiooniga lisaekraan, millel on üsna korralikud ka muud parameetrid. Heledus 300 nitti ja reaktsiooniaeg 6 ms rahuldavad enamike tavakasutajate vajaduse. Lisaks saab suures ulatuses reguleerida veel ka kaldenurka. Kaalub Lenovo aga 598 grammi.

Võrduseks on sarnane HP ElieDisplay S14 samuti 14 tollise suurusega ning Full HD resolutsiooniga. Pisut suurem on aga kaal ning mõningase miinusena ei saa reguleerida kaldenurka. Teisalt aga käib monitori jalg ekraani ette katteks, just nagu iPadi-del kasutatav ekraanikate. Heledus on samas suurusjärgus ning ühendamine käib samuti USB-C kaabli abil.

 

Kokkuvõtteks

 

Kokkuvõtteks on selliste seadmete puhul tegemist mõnusa vaheldusega, mis tõestab, et suurem ei ole alati parem. Vähemalt monitoride maailmas ja olukorras, kus neid on vaja operatiivselt kaasa võtta või kontorist väljas kasutada. Paraku aga on hoolimata kompaktsetest mõõtudest selliste seadmete hind samas suurusjärgus ja võrreldav hoopiski tükk maad suureamate suguvendadega, kuid nagu öeldakse, eks mugavus maksabki.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.