iPhone SE 2 võib poodidesse jõuda juba sügisel

#apple #iPhone #iphone se
3 min lugemine

iPhone SE sai poelettidele jõudes kiiresti populaarseks inimeste seas, kes otsisid telefoni, mis oleks ühtaegu nii võimas kui ka kompaktne. Suurest populaarsusest hoolimata ei ole Apple viimased kaks aastat telefoni värskendanud, kuid sahinad uuest SE-st on visad kaduma. Internetti lekkinud pildid uue telefoni kaitseklaasist annavad nüüd siiski lootust, et juba sellel aastal näeb ilmavalgust uus ja veelgi parem iPhone SE 2.

 

Uued kuuldused võimalikust SE-st said taas hoo sisse pärast iPhone X lansseerimist eelmise aasta sügisel. Nüüd, mil Apple on võimeline tootma äärest ääreni ekraaniga telefone, ei oodata ka uuest mudelist midagi vähemat kui servadeni ulatuvat ekraani ja legendaarset “sälku” ekraani ülaosas.

 

Allikas: Phone Arena

 

Internetiavarustesse lekkinud kaitseklaasi näidise järgi võime uue telefoni disaini ja isegi tarkvara kohta öelda üsna palju. Näiteks võimegi klaasi ülaserva järgi ennustada, et iPhone X-le omast “sälku” näeme ka uuel SE-l. Lisaks ei ole klaasi alaservas kohta näpujäljelugeja jaoks, mis tähendab, et telefoni avamiseks tuleb hakata kasutama oma nägu või PIN-koodi. See tähendab ühtlasi ka mõningast ümberharjumist telefoni kasutamisel, sest tagasi esimesele ekraanile enam kodunuppu vajutades ei saa ja selle kõik funktsioonid võtavad üle erinevad viiped.

Kõrvutatuna iPhone 5-ga võime üsna kindlalt öelda, et telefoni üldised mõõtmed jäävad samaks või muutuvad väga minimaalselt (123,8 x 58,6 x 7,6 mm). See on hea uudis kõikidele neile, kes praegu tunnevad, et iPhone 8 on peopesa jaoks liiga suur, kuid iPhone SE ekraan on jällegi liiga väike.

 

Allikas: Phone Arena

 

iPhone 8-ga juhtmevaba laadimise maailma astunud Apple’ilt oodatakse sama kindlasti ka edaspidi ja eelduste kohaselt saab ka uus telefon klaasist tagakaane ja võimaluse juhtmevabalt laadida. Oodata on ka 3,5 mm kõrvaklapipesa kadumist, sest selle otsuse võttis Apple vastu juba iPhone 7-ga üle-eelmisel aastal ning oma otsustes tagasi minna ei ole neile omane. Oma igapäevase telefonina kasutan juba teist aastat iPhone 7-t ning isikliku kogemuse najal võin öelda, et kõrvaklapipesast ma suurt puudust ei tunne. Juhtmevabade kõrvaklappide ja kõlarite valik on jõudsalt kasvanud, hind vastupidi kahanenud ja näiteks jooksmas käia või sporti teha on juhtmevabade kõrvaklappidega kindlasti mugavam.

Peale klaasist tagakaane ning uue ekraani ei ole oodata, et ülejäänud telefoni disain suurel määral muutub. Tõenäoliselt jäävad alles telefoni kandilised jooned ning servadel olevate nuppude paigutus. Lisaks võib leida ka viiteid, et iPhone SE 2 jõuallikaks saab neljatuumaline A10 protsessor, põhimäluga 2 GB ja sisemälu variantidega 32 GB või 128 GB. Kuigi ennustamine on üldiselt üsna tänamatu töö, ei pruugi see päris pimedas kobamine olla, sest sama sisu leiame eest näiteks üle-eelmise aasta mudelist iPhone 7.

Kas uus SE võidab eestlaste südamed sarnaselt eelmise mudeliga, mis end ka kaks aastat pärast müügiletulekut ikka veel müügitoppidesse paigutab, näeme loodetavasti juba 4. juunil toimuval Apple’i arendajate konverentsil Apple WWDC 2018.

 

Allikas: Phone Arena

 

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."