Allikas: Apple

iPhone 8 Plus – kui mitte lipulaev, siis vähemalt lennukikandja

#apple #iphone 8 #iPhone 8 plus #lipulaevad
5 min lugemine

Eelmisel aastal muutis Apple endakehtestatud reegleid, tuues tavalise ja pluss-versioonis iPhone’ide kõrval välja veel eraldi juubeliversiooni iPhone X. Kui  eelmistel aastatel on just pluss-suuruses iPhone olnud Apple’i telefonide liider, siis sel aastal kuulus tippmudeli tiitel pigem iPhone X-le, millest paraku pluss-mudelit välja ei lastud. Kuigi mina isiklikult oleks sellest vägagi huvitatud olnud ning kuuldavasti olevatki juba sel aastal oodata iPhone X-st ka üle 6-tollise ekraaniga versiooni. Olgu tulevikuga kuidas on, aga vähemalt olevikus on iPhone X ära võtnud teenimatult palju iPhone 8 Plusile õigusega kuuluvast tähelepanust. Juubelimudeli edev välimus, OLED-ekraan ning Face ID näotuvastus on suutnud täielikult varjutada Apple’i iga-aastase meistritöö ehk siis tänavu iPhone 8 Plusi.

 

Välimus

 

Siiani olen ma meheliku põlgusega suhtunud telefonivärvidesse, mis pole mustad või vähemalt kosmosehallid (space gray). Kuldne iPhone 8 Plus suutis mind veenda minu seisukoha lühinägelikkuses. Ehkki telefoni alumiiniumservad olid tõepoolest meeldivalt mattkuldsed, on telefoni klaasist tagakülg rohkem väärika elevandiluu tooni. Puhas silmailu, ütlen ma teile. Stiilne, väljapeetud ja maitsekas nagu Apple’ile kombeks. Mitte mingi bling, vaid pigem ajatu klassika.

Nn kuldne tagakülg on minu silmis ka ainus, mis õigustab klaasi kasutamist alumiiniumi asemel. Kahtlustan, et üleni kuldne metallist tagakülg oleks isegi Apple’i puhul mõjunud kerge maitsevääratusena, mida oleks ehk suudetud hinnata vaid Araabia maades või endise Bütsantsi mõjusfääris. Ilu aga nõuab teatavasti ohvreid ning kui põrandale pillamisest tuleb metallist tagaküljele vaid mõlk või kriips, siis klaasi kohtumisel kiviga võivad olla vägagi kurvad tagajärjed. Ma küll ei tea, kui palju maksab iPhone 8 Plusi tagakülje väljavahetamine, kuid iPhone X samasugune klaasist tagakülg maksab üle 500 euro, mis muudab selle pea topelt kallimaks kui ekraani. Ma ei tea ka, mis kosmosematerjale Apple kasutab, aga kui ma peaksin endale soetama iPhone 8 Plusi, siis varustaksin selle päris kindlasti mingit sorti ümbrisega, et suuremat kukkumiskahju ära hoida. Igasugune ümbris aga nullib, st varjab täiega ära Apple’i tootedisaini. Nokk kinni, saba lahti situatsioon. Kui aga on tegu kasutajaga, kes telefoni kunagi maha ei pilla, siis on kuldne iPhone 8 Plus vaieldamatult edvistamisobjekt. Isegi meesterahvale. Hea võimalus on muidugi ka oma hinnaline seade kindlustada.

 

Kasutamine

 

iPhone 8 Plus on seitsmes iPhone, mida ma kasutanud olen, ning oma kogemusele toetudes võin väita, et kui oled kasutanud ühte iPhone’i, siis oled kasutanud neid kõiki. See tähendab, et kasutuskogemus püsib ajas suhteliselt sarnasena. It just works, nagu ütles kadunud Steve Jobs. Ning nagu tippmudelile kohane, töötab iPhone 8 Plus kiiresti ja sujuvalt. Täpselt nagu ette nähtud. Eriti väike on vahe iPhone 7 Plusiga, mis oli veel hiljuti minu põhitelefon. Vahe viimasega oli peaaegu märkamatu, varasemate mudelitega aga on kiirusevahe juba märgatav. Eriti hästi tuleb see esile näiteks Touch ID sõrmejäljetuvastust kasutades. Vahe võib olla küll sekundi murdosa, kuid ometi on see tunnetatav.

iPhone’ide disaini puhul olen täheldanud ühte kummalist asja. Ehkki trend, et telefonid muutuvad ühe õhemaks (ja suuremaks), pole omane vaid Apple’i toodangule, on iPhone’i siiski kuidagi kindlam käes hoida kui nii mõnegi teise tootja tippmudeleid. Ehkki see tunne võib olla muidugi täiesti subjektiivne, kuid minu kasutuskogemusele avaldas see vaieldamatult mõju.

 

Kaamera

 

Helistamine on tänapäeva nutitelefonide juures juba sekundaarne tegevus. Enamik kasutajatest eelistab saata tekstisõnumeid, lisaks on nutitelefon meile väravaks internetti ja sotsiaalvõrgustikesse. Samas on ka kaamera nüüdisaegse nutitelefoni üks olulisemaid funktsioone. Aastas tehakse üle maailma sadu miljardeid (!) pilte ning nende arv kasvab suisa geomeetrilises progressioonis. Kaamera tähtsust on suurepäraselt mõistnud ka tootjad ning nendevahelisest võistlusest võidavad tegelikult hoopis tarbijad.

iPhone’ide kaamerad on juba aastaid asunud mobiilimaailmas esikohal. Nii kvaliteedilt kui ka populaarsuselt. Näiteks maailma suurimasse fotoportaali Flickr üleslaaditud fotode tegemiseks on ülekaalukalt kasutatud just iPhone’e. iPhone’i kaamerat hindavad vääriliselt nii profid kui ka amatöörid.

Erandiks pole ka iPhone 8 Plus telefon. Intuitiivne kasutajaliides, kiire fookus ja hea valgustundlikkus viivad selle telefonikaamera vaieldamatult kaameramaailma tippu. Kaamera on olnud evolutsiooniline, suuri hüppeid võrreldes iPhone 7 Plusiga tavakasutaja ei märka, peale ühe. Juba iPhone 7 Plusi juures alguse saanud portreerežiim on saanud märkimisväärse täienduse erinevate valgusrežiimide näol. Eriti põnev on n-ö lavavalgustus, mis eemaldab portreelt täielikult tausta, st muudab selle täiesti mustaks. Igale portreele see paraku ei rakendu: iga kord see ei aktiveeru ning nõuab hetke pikemat fokusseerimisaega. Samuti ei õnnestunud mul seda kasutada oma musta värvi prantsuse buldogi pildistamisel. Koer on paraku pildistamise suhtes üpris pirtsakas ning eriti palju mul teda poseerima panna ei õnnestunud.

Allikas: Erki Oras, pildistatud iPhone 8 Plusiga

 

Mõistagi allub ka kõige parem kaamera füüsikaseadustele ja imesid pole isegi iPhone’i kaamerast mõtet oodata. Vastu valgust pildistatud objektid eriti hästi välja ei kukkunud ning eks valgustugevus võiks ju alati parem olla.

 

Kokkuvõtteks

 

Olles juba mitu nädalat iPhone X omanik, on mul raske öelda, et kõige parem telefon on iPhone 8 Plus. Või isegi, et kõige parem iPhone on 8 Plus, nagu seda veel üle-eelmisel aastal iPhone 7 Plusi kohta kindlalt öelda võis. Ehk oleks siin sobivaim öelda, et tegu on parima hinna ja kvaliteedi suhtega. Vähemalt nende jaoks, kes hindavad iPhone’ide intuitiivsust, kasutusmugavust ja -turvalisust ning Apple’i tunnustatud disaini ja koostekvaliteeti. iPhone 8 Plus oleks kindlasti minu esimene valik, kui mul poleks juba taskus iPhone’i erilist juubeliversiooni. Fotohuvilisi rõõmustavad kindlasti telefoni topeltkaameraga tehtavad portreed, ekraan tundub isegi suurem kui iPhone X-l ning hind on kohe palju, palju rõõmustavam kui juubeliversioonil.

 

 

 

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."