iPhone 12 Pro Max suutis siiski üllatada

#apple #iPhone 12 #pro max
6 min lugemine

Üldiselt on iPhone’id üsna üllatusvabad. Kvaliteetsed, ilusad, võimekad ja töökindlad. Lisaks on kaua aega enne uue mudeli väljatulekut teada, millised selle uued põnevad omadused saavad olema. Pikaajalise iPhone’i kasutajana pole Apple’il mind kuigivõrd üllatada õnnestunud, kuigi iPhone X-i suutsin ma isegi veidi fännama hakata. Seekord aga suutis Apple mulle iPhone 12 Pro Max’iga siiski väikese üllatuse valmistada. Millise täpselt, sellest juba allpool.

 

Välimus

 

Ka kõige andunum Apple’i fännboi ei saaks Apple’i 12-seeria iPhone’ide välimust ja disaini kuidagi üllatuslikuks nimetada. Pigem on siin tegu naasemisega juurte juurde. Ja mulle isiklikult see isegi meeldib. Ma ei hõisanud just vaimustusest, kui Apple otsustas iPhone 6 juures loobuda senisest konkreetsest kandilisusest ja tuli lagedale ümarate servadega lutsuga. 2021. aastal annavad sellised kandilised servad telefonile kergelt retroliku ja üpris eristuva välimuse.

 

 

Ausalt öeldes ootan huviga, kas mõni teine telefonitootja seda disaini kopeerida võtab või mitte. Vähemalt Huawei on sellega korduvalt silma paistnud. Huvitava nüansina näevad iPhone 12 mitte Pro-versioonid välja modernsemad tänu sellele, et nende raam on tagaküljega sama värvi, kuid iphone 12 Pro Max terasest raam ja klaasist tagakülg toovad meelde iPhone 4S-i. Samas muidugi võib iPhone 12 Pro Max kiidelda mitme popi värviga, millest kõige menukam on miskipärast tumesinine. Mina isiklikult langesin edevuse küüsi ja valisin endale kuldse versiooni, mille tagakülg on maitsekalt elevandiluuvärvi.

iPhone 12 Pro Max on senistest suurim iPhone aga kasutusmugavust suurus siiski segama ei hakka. Ehkki tegu on vaieldamatult kahekäetelefoniga, sai seda üllatavalt hästi kasutada ka ühe käega.

 

Kaamera

 

Telefonikaamera on juba aastaid üks olulisemaid argumente uue telefoni valikul ning ka siin pole Apple seekord üllatada suutnud. iPhone on juba aastaid maailma kõige populaarsem fotokaamera ning muutust siin esialgu näha pole. Revolutsioonilisi muudatusi pole kaasa toonud ka iPhone 12 Pro Max kaamera, ehkki Apple on sellele lisanud uudse LIDAR-sensori ja 2,5-kordse optilise suumi. Kui LIDAR-sensorit kasutab esimesena Apple, siis on optilise suumi poolest mitmed teised telefonitootjad teda ületanud. Niisiis on siin Apple’i trumbiks peamiselt LIDAR. Ehkki LIDAR-il on mitu funktsiooni, on pildistaja jaoks oluline see, et tänu LIDAR-ile suudab iPhone 12 Pro Max teha hämaras ja isegi pimedas palju paremaid pilte kui tema eelkäijad. Kaamera valgustundlikkuse tõstmine hämaras pildistamiseks on kõigi telefonikaameratootjate kõige kuumem trend hetkel ja Apple on LIDAR-iga tabanud kümnesse. LIDAR-it saab muidugi kasutada ka liitreaalsusrakendustes, kuid mingit laiapinnalist praktilist kasutusvõimalust selle jaoks vähemalt minu arvates pole.

Arvestades iPhone’ide populaarsust fotoaparaatidena olen ma salamisi unistanud, et Apple varustaks oma telefonid spetsiaalse füüsilise kaameranupuga, kuid arvestades firma minimalistlikke disainisuundumusi see vaevalt kunagi tõeks saab. Aga jah, ma tean küll, et pilte saab teha ka volüüminupule vajutades, kuid sellest jääb mulle väheks.

 

Aku

 

Lisaks kaamerale on aku teine valdkond, kus tootjate vahel käib tihe konkurents. Kui teised telefonitootjad tõstavad lihtsalt aku mahutavust, siis Apple optimeerib oma raudvara ja tarkvara koostööd äärmuseni. Ja teeb seda ülimalt tulemuslikult. Akuga oligi seotud minu suurim üllatus antud telefoni puhul. Aga ma ei üllatunud kohe, vaid alles mõne aja pärast. Esialgu aku mulle erilist muljet ei jätnud, päeva lõpuks oli see esimese nädala jooksul umbes 50% peale pidama jäänud. Täpselt samamoodi käitus ka mu vana iPhone 11 Pro Max. Üllatus saabus alles hiljem, kui aku täituvus oli sama kasutuse juures juba 70% ringis. Sellest ei osanud ma järeldada midagi muud, kui telefon õpib minu kasutusharjumusi ja haldab seoses sellega ka paremini akut. Sama tundus mulle kinnitavat ka aku öine laadimine. Hoolimata aku täituvusest on mul aastatega kujunenud harjumus panna õhtul telefon laadima. Peab tunnistama, et olin üsna hämmingus, kui öösel peale mitmetunnist laadimist näitas aku vaid 81% täituvust. Apple’i tasast tööd akudega näitab ilmekalt ka minu eelmine telefon 11 Pro Max, mille aku tervis oli peale aastast kasutamist 96%!

 

Kasutamine

 

Kasutuskogemus saab reeglina alguse telefoni disainist st suurusest, kujust jms. Peale iPhone X kasutamist olen ma enne järjekordse uue telefoni soetamist mõelnud, et kas ma ikka pean kõige suurema mudeli valima, aga iga kord langen ma võimalikult suure ekraani lõksu. Tõsi küll, iPhone 12 Pro Maxi pani mind eelistama mingi õhkõrn fotokvaliteedi paremus tavalise iPhone 12 Pro mudeliga võrreldes. Et siis tegelikult suur ekraan telefoni kasutust ei sega, vähemalt siis, kui ka eelmised telefonid on olnud suurepoolse ekraaniga. Nagu ma juba alguses mainisin, siis sain hoolimata oma suhteliselt väikestest kätest selle telefoni kasutamisega üsna kenasti hakkama ka ühe käega. Tänu oma kandilisemale disainile kippusin ma seda keskmisest tihemini näppude vahel veeretama, isegi seda konkreetselt kasutamata.

Keskmisest kandilisem disain ei tähenda aga ainult eristuvat välimust. Vähemalt minul oli telefoni märksa mugavam käes hoida ja see püsis mu näppude vahel palju kindlamalt tänu selle teravatele servadele.

Aga kui nüüd aku välja arvata, siis kulgeb minu elu iPhone 12 Pro Max’iga üsna üllatusvabalt. Või nagu ütles kunagi Steve Jobs „See lihtsalt töötab!“ (It just Works). Mul pole sellele telefonile mitte ühtegi etteheidet peale paarikuist kasutamist. Ning arvestades minu varasemaid kogemusi iPhone’idega ei oota ma olulisi probleeme ka peale mesinädalate lõppemist. Suure tõenäosusega on mul kunagi tulevikus temast isegi pisut kahju lahkuda, kui uuem ja parem mudel asemele tuleb. Sama kahetsus on mulle peale tulnud juba nii iPhone X-i kui ka iPhone 11 Pro Maxi puhul.

 

Kokkuvõtteks

 

Kui sulle meeldib pildistamine, Apple’i ökosüsteem ja suured, ilusad ning kallid asjad, siis pole peamurdmiseks põhjust – iPhone 12 Pro Max on sinu jaoks nagu loodud. Kui sul juba on näiteks iPhone 11 Pro Max ning Apple’i uus disain sulle väga ei istu, siis ma telefoni vahetada ei soovitaks, LIDAR-sensorist ja kõigest 0,5 korda paremast optilisest suumist jääb minu jaoks väheks. Nagu öeldud, oli minu jaoks üheks põhiargumendiks just telefoni disain st kandilised servad, mida olin pikisilmi juba mõnda aega oodanud. iPhone XS-i omanikele aga võiks juba vahetust soovitama hakata, sest uuendused on selleks juba piisavad ja hiljem võib XS-i järelväärtus juba liiga madalale langeda, kui seda enne või peale uue telefoni ostmist maha soovitakse müüa.

 

 

 

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi