Sülearvutite maailm on jälle huvitav. Mac ja PC on taas võistlema asunud.

 

Kui Apple eelmise aasta lõpus uute protsessoritega kõik ootused ületas, siis PC-maailm on seni sisuliselt vaikinud. Raske oli soovitada Windowsil jooksvat sülearvutit, kui Apple’i omad olid ühtäkki soodsamad ja peaaegu kõiges paremad. M1 protsessoril jooksvad seadmed näitasid muljetavaldavaid tulemusi ja akukestvust. Intel on nüüd mõnda aega ennast kogunud ja vastulöögile asumas.

Intel võrdles testis oma 11. generatsiooni Gen Core i7 protsessorit MacBook Pro sees leiduva M1 CPU protsessoriga. Inteli sõnul ületavad nende kõige uuemad kiibid Apple M1 jõudlust 30 protsendi võrra, mõõtes Chrome’is brausimist ja Office 365 erinevaid ülesandeid.

Inteli võrdlus hõlmas ka HandBrake kodeerimist, Adobe Premiere Pro videoeksporti ning ülesandeid Photoshopis ja Lightroom Classic’us. Ka nendes ületasid Inteli 11. generatsiooni kiibid Apple’i omasid.

 

Veel testis Intel mängude jooksutamist

 

Selle eesmärk oli vist ennekõike näidata, et on palju mänge, mida macOS-s lihtsalt mängida ei saa. Mõlemas operatsioonisüsteemis toimivatest mängudest testiti Shadow of the Tomb Raider’it, Hitmani ja Borderlands 3 mänge, milles kõrgema kaadrisagedusega võitis samuti Inteli protsessor.

Testi valikus on selgelt mõõdetud seda, milles Intel on parem, ära on kasutatud ka riistvarakiirendust, mis ei anna päris adekvaatset pilti. Nii on Intel mööda vaadanud standardsest mõõtmisviisist ja vahetanud testi käigus välja Maci arvuteid. Näiteks akutest viidi läbi MacBook Air’iga, mitte Proga, millega tehti ülejäänud katsed. Maci uute arvutite arvustajad on välja toonud, et Prol on tunduvalt parem aku, mis selgitab, miks Intel soovis testis kasutada kehvema akuga mudelit.

Intel toob välja, et PC-d pakuvad rohkem valikuid, paremat välisseadmetega ühenduvust ja mitme monitori tuge. Sellega tuleb nõustuda, arvestades, et M1 MacBook Pro ja Air toetavad ainult ühte lisaekraani.

Mida Inteli valitud võrdluspunktid tegelikult ei hõlma, on M1-seadme kasutamise kogemus võrreldes olemasolevate Inteli-põhiste MacBookidega. Apple’i uusimad sülearvutid on enamasti vaiksed, me ei kuule ventilaatori undamist, aku kestab muljetavaldavalt kaua ja tarkvara ühilduvus on väga hea, kirjutab The Verge. Apple’i üleminek uuele protsessorile on olnud üllatavalt sujuv, eriti arvestades, et see on alles esimene generatsioon, mis turule on jõudnud.

Intel on ilmselgelt mures Apple’i õnnestumise pärast ja kogu tehnoloogiamaailm ootab Intelilt nende protsessoreid, mitte ainuüksi tabeleid võrdlustulemustega. Kogu PC-tööstus peab Apple’ile kuidagi vastama, seda enam, et sülearvutite müüginumbrid on tõusutrendis. Inteli uus tegevjuht Pat Gelsinger näib olevat võtnud M1 kiipide trumpamise enda südameasjaks, olles välja öelnud, et tulevikus peab Intel Apple’t võitma, mitte vastupidi.

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.