Enne kui ma avastasin enda jaoks Bose Soundweari juhtmevaba kõlari, olid kõrvaklapid minu igapäevaseks kaaslaseks. Tõtt-öelda ma isegi täpselt ei tea enam, kui palju mul kodus kõrvaklappe on. Olgu siis juhtmega või juhtmevabu. Paraku vandusid minu ainukesed Logitechi mänguriklapid aja survele alla juba mõnda aega tagasi ning kuna ma saan Ventrilot, Discordi jms kasutada ka ilma klappideta, st mikrofoni ja kõlarite abil, siis pole ma ka kiirustanud uute klappide soetamisega. Seda suurem oli minu huvi, kui sain võimaluse testida HP Omen Mindframe’i kõrvaklappe. Eriti põnevaks muutis asja üks klappide eriomadus, millest kirjutan allpool.

 

Välimus

 

Enamik mänguri või oleks õigem öelda e-sportlastele mõeldud klappide disainist on ürgmehelik ja teatavate kübersugemetega ning Omen Mindframe pole erand. Soliidselt mustadele klappidele lisavad värvi jämedad punased kaablilõigud. Veelgi silmatorkavam on aga klappide LED-valgustus, mida võib HP Omeni tarkvara abil reguleerida või välja lülitada.

 

Allikas: Telia e-pood

 

Valgustusest hoolimata näevad klapid välja piisavalt viisakad, et nendega kasvõi avalikus kohas viibida. Soliidsust lisab veelgi minimalistliku välimusega mikrofon ning tekstiilkattega kaabel.

Meeldiva nüansina saab helitugevust reguleerida klappidelt, mitte kaabli pealt.

Kusjuures helitugevuse regulaatori koostekvaliteet annab märku üle keskmise kvaliteedist. Meeldiv on ka see, et klapipatjade juures on kasutatud kangast, mitte kunstnahka, mis kipub standardiks muutuma.

 

Tarkvara

 

Nagu ooper algab puhvetist, nii peaks arvutimänguri varustus algama tarkvarast. HP on oma Omeni klappidele, hiirele ja klaviatuurile loonud tarkvara, mis kõik tooted kenasti ühe “katuse” alla koondab. Kui ma peaksin seda tarkvara ühe sõnaga iseloomustama, siis kasutaksin sõna “minimalistlik”. Seda nii välimuselt kui ka funktsionaalsuselt. Kui välimuse juures tuleb see kasuks, siis paraku kannatab kohati funktsionaalsus. Vähemalt võrreldes näiteks Logitechi, Razeri ja eriti veel Roccatiga. Peamiselt võib reguleerida valgustust, kuid hiire ja klaviatuuri puhul saab selle abil hallata ka makrosid. Kõrvaklappide tarkvara eripärana saab veel sisse ja välja lülitada klappide jahutust, aga sellest juba allpool. Tõenäoliselt ehk isegi piisab tarkvara poolt pakutavast valikust algajale või keskmise tasemega e-sportlasele, kuid isiklikult eelistaksin veidi enamat konfigureeritavust eriti just klappide puhul. Seda enam, kui ma mõtlen oma vanadele Logitechi klappidele, mille abil sai kasutaja muuta ka oma kõnet naljakamaks või väljendusrikkamaks.

Küll aga meeldis mulle väga, et ma ei pidanud HP Omeni tarkvara ise kusagilt otsima ja installima, sest minu Win 10 leidis pärast ühendamist ise raudvara üles ning sikutas alla ja installis vajaliku softi.

 

Kasutamine

 

Nii, siin on sobiv koht väikeseks arveteõiendamiseks. HP väidab kõrvaklappide pakendil, et tema Mindframe’i klapid on jahutava toimega. See on omadus, mida olen suurte ülekõrvaklappide puhul juba kaua oodanud. Eriti veel kunstnahast patjadega klappide puhul, mis pikema kasutuse puhul naha väljakannatamatult higistama panevad. Seega oli minu ootus kõrgel ning ka sõbrad, kellele ma seda klappide omadust mainisin, läksid elevile. Reaalsus paraku polnud eriti roosiline. Vähemalt mina ei saanud klappide jahutavast toimest aru, lülitades seda funktsiooni tulutult sisse ja välja. Ühte ma siiski märkasin – klapid läksid kiiresti kuumaks. Kuumemaks kui ükski teine klapp, mida ma kasutanud olen. Miskipärast meenusid mulle need Samsung Note’i telefonid, mis kuumaks läksid ja plahvatasid. Tõenäoliselt need klapid ei plahvata, aga mind muutis nendest õhkuv kuumus veidi ärevaks. Õnneks kuumenesid klapid vaid väljastpoolt, mitte seest.

Esmatähtis klappide juures on siiski heli ja siin pole mul HP Omen Mindframe’ile ühtegi etteheidet. Lisaks mängimisele sobivad need klapid suurepäraselt ka filmide vaatamiseks, vähemalt läks nende abil heli märksa ruumilisemaks kui läbi minu Alesis-stuudiomonitoride. Väga hea oli nende klappidega ka suhtlemine. Discordis kõlas mu hääl kristallselgelt nagu ka teiste rääkijate oma. Mikrofoni saab mugavalt sisse ja välja lülitada. Huvitaval kombel annab mikrofoni otsas olev LED-tuli märku, kui mikrofon on välja lülitatud, mitte vastupidi.

Peas istuvad klapid mugavalt, isegi minu ekstrasuurt kolpa nad kuigivõrd ei pigistanud, seega olen kindel, et see sobib 100%-liselt kõigile kasutajatele. Nii surve kui ka raskus peale olid pigem keskpärased, mis tähendab, et nendega võib rahumeeli ka pikemalt koos aega veeta.

 

Kokkuvõtteks

 

HP Omen Mindframe’i klapid avaldasid mulle muljet oma helikvaliteediga, sh ka mikrofoni heliga. Kasutusmugavust kasvatavad ka tekstiilkattega klapipadjad. Mindframe’i klapid sobivad suurepäraselt pikemateks reisideks ja ühislahinguteks ning vestlusteks inimestega, kes on käeulatusest ja telefonikõne kaugusest väljas. Paraku ei õigustanud vähemalt minu jaoks HP poolt väljareklaamitud jahutusfunktsioon. Loodetavasti oli tegu konkreetsete klappide puudujäägiga ning teised klapid jahutavad kõrvu nii, nagu peab.

HP Omen Mindframe’i kõrvaklapid on suurepärased ka iseseisvalt, kuid komplektis koos HP Omen Reactori hiire, HP Omen Sequenceri klaviatuuri ja HP Omen Mousepad 200 hiirepadjaga moodustavad need visuaalselt nauditava ja töötava terviku.

 

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.