Hiina ettevõte teeb maailmaturul imesid ja sööstab Apple’ist ette

#apple #huawei #nutitelefon
2 min lugemine

Kas see tuli kellelegi üllatuseks, et odavate nutitelefonide tootjad sööstavad Apple’ist ette ja saavad seeläbi maailmas suuruselt teiseks telefonimüüjaks? Uuringuettevõtte IDC sõnul on nutitelefonide turg kahanenud, kuid siiski suutis Hiina ettevõte minna mööda õuna kujutisega tehnoloogiahiiust.

 

Huawei saatis teises kvartalis turule 54.2 miljonit nutitelefoni, mis on 41% rohkem kui eelneval aastal. Apple müüs samal perioodil 41.3 miljonit nutitelefoni, millega jäi 4% alla globaalsest turuosast Huaweile. Huawei on viimastel aastatel agressiivselt tulnud Euroopasse ja Aafrikasse, kuid Ameerika Ühendriikidest on saanud nad keelu. CIA, FBI ja NSA on väljendanud muret Hiina väärtuste ja võimude suhtes.

 

Kõige põnevam kogu loo juures on ettevõtete kasumi numbrid. Teatavasti on Ameerika Ühendriikides pesitsev õuna ettevõte üks kõige kasumlikumaid asutusi terves maailmas. Huawei on seepeale öelnud, et nende eesmärk turul on peamiselt enda näitamine ja seetõttu on kasumi teenimine jäänud tahaplaanile.

Apple sai just triljoni dollari ettevõtteks ja arvatavasti kolmas koht juhatust ei rahulda. Seetõttu on põnev jälgida septembrit, kui välja on tulemas kolm uut nutitelefoni, sest seeläbi võib Apple saada tagasi enda positsiooni turul. Jääme põnevusega ootama, mida suudab tehnoloogiahiid teha järgmises kvaratalis.

 

Allikas. 

 

ehk Wise Gadgets on tehnoloogiahuviline, kelle elu eesmärgiks on ühendada kõik vanaemad võrku. Pole möödunud päeva, kus tehnika-laadset vidinat pole katsunud. "2012. aastal hakkasin filmima videoid YouTube'i portaali ning praeguseks hetkeks olen vaadatud tehnikapersoon, kogudes fänne kõikjalt maailmast," selgitab ta. "Üks hea sõber on öelnud mulle kord, et ma hingan ja söön tehnoloogiat. YouTube, Facebook, fotograafia, videod ja tehnoloogia on üks väga suur osa igapäeva elust."