Heidame pilgu Huawei Watch GT 3 nutikellale

#huawei #nutikell
6 min lugemine

Huaweil ei ole viimasel ajal kerge olnud. Teadupärast ei tohi nad ju enam oma telefonides Google teenuseid kasutada. Lisaks on ettevõtte paljudes riikides kõrvaldatud uue põlvkonna 5G võrkude ehitusest ja probleeme on teisigi.

 

Kõige selle kõrval ei ole nad aga käega löönud ja püssi põõsasse visanud, vaid on keskendunud muudele valdkondadele. Selle tulemusel ongi müügile jõudnud Huawei sülearvutid, monitorid ja ka nutikellad ning peab ütlema, et selles viimsena nimetatud valdkonnas läheb neil küllaltki hästi.

Kuna hiljuti jõudis müügile ka uus GT 3 nimeline seeria, saamegi Huawei Watch GT 3-le pilgu peale heita.

 

 

Välimus

 

Huawei pakub GT 3-e kahes (42 ja 46 mm) suuruses ja mitmes värvitoonis. Konkreetsel juhul oli proovimiseks musta värvi korpuse ja silikoonist rihmaga variant ja tuleb tunnistada, et nii see, kui ka muud versioonid, näevad head ja küllaltki soliidsed välja. Metallist korpus on saanud piisavalt õhuke ja faasitud servadega klaas sulandub kenasti kerega. Kaasas olev rihm on sportlikuma loomuga, kuid selle saab soovi korral asendada suvalise 22 mm standardit kasutava variandiga.

 

 

Füüsilisi nuppe on endiselt kaks, kuid ülemine neist on nüüd traditsioonilistele käekelladele sarnaselt keeratav ja aitab seeläbi menüüdes kiiremini liikuda ja valikuid teha. Alumisele saab aga ise funktsionaalsuse määrata. Vaikimisi pääseb selle abil otse treeningutega seotud valikutesse.

Randme poole jääv pool seevastu peidab endas erinevaid andureid nagu nutikellade puhul ikka. Ikka selleks, et mõõdetud saaks pulss ja kõik muud jälgitavad parameetrid. Seejuures on aga tagumine külg saanud veidi väljapoole ulatuva kumeruse, mis käel kandes küll ei häiri, kuid tasub mainimist seetõttu, et tavalise siledapinnalise juhtmevaba laadijaga on laadimine nüüd raskendatud. Kuigi läbi häda ikkagi võimalik.

Päris hästi on kontrolli all aga kaal. Võiks öelda, et 42,6 grammi on täpselt paras, kuna kell ei ole liiga raske aga samas ka mitte sulgkerge.

Kuna suure osa käekella välimusest loob sihverplaat, tuleb eraldi ära mainida klaasi all olev AMOLED ekraan. Nutikelladele omaselt saab sihverplaadi disaini loomulikult muuta, kuid seejuures on ikkagi määrav ekraani eredus, resolutsioon ja värvid ehk kvaliteet üldiselt. Huaweil on siin asjad korras. Pilt on detailne ja üksikuid piksleid eristab tõesti väga lähedalt ja hoolega vaadates. Ka on see piisavalt ere ja vähemalt talvistes tingimustes ka õues kenasti loetav.

 

Funktsioonid ja kasutamine

 

Nagu võib eeldada, pakutakse funktsionaalsuse vallas rohkemat kui vaid kellaja kuvamist. Selleks aga, et kõik toimima saada, tuleb kell kõigepealt nutitelefoniga ühendada. Tavaolukorras ei ole tegemist märkimisväärse tegevusega, kuid Huaweil võtab see aega. Nimelt on vajalik Huawei Health rakendus. See on Google Play poes küll olemas, kuid kellaga sidumiseks tuleb seda veel täiendavalt uuendada Huawei enda App Gallery kaudu. Kuna ekraanil kuvatavad juhised selle toimigu jaoks on pisut puudulikud, kuluvadki esialgu nii aeg kui närvirakud. Lõpuks saab küll kõik korda, kuid saaks oluliselt ladusamalt.

Kui aga esialgsed seadistused tehtud, selgub, et Huaweil oskusi ja omadusi jätkub. Võimalik on mõõta pulssi, vere hapnikusisaldust aga ka näiteks helistada. Seda küll mitte eraldi sim kaardiga, vaid üle Bluetoothi telefoni abil. Veel näeb ilmateadet, öösel käele jättes saab mõõta une kvaliteeti, kasutada kompassi, stopperit ja palju muud. Nagu ikka, kuvatakse kella ekraanile ka telefoni saabuvaid teavitusi.

Menüü ülesehitusel on kopeeritud aga Apple lahendust ehk pisikeste ikoonide kogumikku, kuid kuna ülemist nuppu keerates saab pildikesi kas suurendada või vähendada, on elu pisut lihtsam ja õigele asjale saab enamasti ikka pihta.

 

 

Muus osas on kasutusel viipamise loogika. Ülevalt alla võrdub kiirseaded ja info. Alt üles aga teavitused. Vasakule viibates avanevad kiirjuurdepääsud olulisemate menüüdeni ja nupuvajutus viib tagasi algusesse. Mõnes asjas oleks ehk parem ja kiirem Samsungi ekraani ümbritseva keeratava ketta lahendus, kuid tegelikult pole midagi häda ka Huawei lähenemisel.

Kokkuvõttes on funktsioonide ja kasutusloogika poolest tegemist täiesti asjaliku aparaadiga. Ainus tõrvatilk meepostis on piirang täiendavate rakenduste lisamisel. Nimelt ei ole neid Huaweile eriti palju saadaval. Muuta ja alla laadida saab küll erinevaid sihverplaate, kuid rakendusi ehk uusi funktsioone kuigipalju ei pakuta. Seega tuleb suures plaanis leppida sellega mida kell karbist võttes pakub.

 

Sport ja aku

 

Julgelt võib aga kiita GT 3-e toimetamisi sportlike saavutuste mõõtmisel. Täpsemalt on valikus üle saja erineva aktiivse tegevuse, mille harrastamisel saab kella enese jälgimiseks kasutada.

Näiteks jooksmisel salvestatakse maha läbitud vahemaa pikkus, kulunud aeg, pulsisagedus, kõrguste vahe, kulutatud kalorid ja palju muud. Hiljem saab oma teekonda kaardil vaadata, uurida keskmisi näite jne. Lisaks pesitseb kellas veel ka virtuaalne personaaltreener, kellega koos saab erinevaid eesmärke planeerida ning oma arengut jälgida.

Kuid lisaks jooksmisele on vägagi hästi jälgitud ka muud enese liigutamist hõlmavad tegevused ujumisest kuni erinevate masinate kasutamise ja isegi tantsimiseni. Seetõtu võib öelda, et aktiivsust puudutava osaga on Huawei küll üsna hästi hakkama saanud ehk sport on selle kella sõber.

Hästi on hakkama saadud ka akuga. Nimelt kestab see tavatult kaua. Tootja sõnutsi lausa kuni kaks nädalat ja see näitaja on nutikellade tavapärase paari päevase kasutusajaga võrreldes teisest liigast. Muidugi sõltub reaalne aku kestvus kasutajast, ehk sellest kui palju tehakse erinevaid treeninguid, kas kellaaega kuvatakse pidevalt või mitte jne. Kuid isegi väga aktiivsel kasutamisel pidas testeksemplari aku ikkagi vastu umbes nädala ja see on väga hea tulemus.

 

Kokkuvõte

 

Kokkuvõtteks on Huawei GT 3 asjalik nutikell. Selle välimus on soliidne ja kasutatud materjalid korralikud. Pisut võtab ehk aega esialgne seadistamine ja menüü loogikaga harjumine, kuid üldises plaanis on tegemist täitsa korraliku seadmega, mis on täienduseks telefonile ja abiks sportimisel. Kirsiks tordil on veel konkurentidest kordades parem aku kestvus.

Veel tasub mainimist, et kuni 06.02.2022 kehtiva kampaania raames, saavad kõik GT 3-e ostjad kellaga kaasa veel ka Huawei FreeBuds 4i kõrvaklapid.

 

 

 

 

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi