Google oma nutikell Pixel Watch

Array

Google oma nutikellast on sahistatud juba päris pikalt. Hiljuti aset leidnud Google I/O üritusel hõigati see aga lõpuks ka ametlikult välja ning ühtlasi jagati ka pilte ning pisut detaile.

 

Kõigepealt peab ütlema, et kahjuks piirdutigi vaid ametliku kinnitusega, et toode on tulemas ning konkreetset infot müügile jõudmise aja või hinna kohta ei jagatud. Täpsemalt peaks Pixel Watch ilmuma sügisel koos teiste uute Google toodetega nagu Pixel 7 seeria telefonid.

Seni avaldatud info põhjal aga on tegemist siiski ootamist väärt seadmega, millel on eeldusi praeguseid turuliidreid Apple-t ja Samsungit korralikult kimbutada.

 

Disain

 

Piltide põhjal võib öelda, et uue kella välimus on segu täna turul pakutavatest nutikelladest. Rihm näiteks on üsna selgelt Apple. Kuid kuna tegemist on väga hea ja mugava lahendusega, siis ei ole selles iseenesest midagi halba. Lisaks on neid eeldatavasti tulemas mitmeid erinevat värvi ja materjalist, et seadet soovi korral rohkem personaliseerida.

 

 

Korpus aga meenutab natukene Huawei tootevalikus pakutavat, kuid taas, eks käekell saabki olla ju vaid kas ümmargune või kandiline ning kui minnakse lihtsa ning liigsete lisadeta ümmarguse lahenduse teed, võibki tulemus kellegagi sarnaneda.

Üldjoontes on, vähemalt piltide põhjal, kella välimus hästi õnnestunud ning see on lihtne kuid elegantne.

 

Tehnika

 

Seadme tehnilist poolt aga õnneks või kahjuks veel kuigi palju ei avatud. Seega ei ole hetkel kindlalt teada kui suur on kella aku, või mis sensoreid ta endas peidab. Protsessorist ja muudest peenematest parameetritest rääkimata. Spekuleeritud on vaid 33mAh akuga ja 32GB suuruse põhimäluga.

 

Tarkvara

 

Kuna Google-l on kelladele sobiv operatsioonisüsteem juba praegu olemas, siis kindlasti saab ka uus Pixel Watch omale Wear OS tarkvara. See on ennast siiani tõestanud kui stabiilne ja kiire ning kelladele igati sobilikuna. Isegi suur konkurent Samsung on selle kasuks otsustanud.

Mis puutub aga tervise ja spordi jälgimisse, siis suure tõenäosusega oskab kell lugeda samme, mõõta pulssi ning eeldatavasti on olemas ka mingit sorti sportimise ja personaalabilisega seonduvad funktsioonid.

 

Kokkuvõtteks

 

Pixel Watch võib kokkuvõttes osutuda päris heaks alternatiiviks juba olemasolevatele nutikelladele. Google on ennast tõestanud päris korraliku riistvaratootjana ning ka WearOS operatsioonisüsteemina sobib kelladele võrdlemisi hästi. Kui hind ei tule liiga kallis, funktsioone on piisavalt ning kasutusele võetakse piisavalt kvaliteetsed materjalid, võib Pixel Watch-i saata päris korralik müügiedu.