Saame tuttavaks: Telia IT arhitekt Tiit Kriiska loob oma keerukate IT lahenduste abil kliendi jaoks lihtsamaid ja hästi toimivaid teenuseid

Array

Tiit töötab Telias IT arhitektina. Tema üks viimase aja suurimaid projekte on Telia lojaalsusprogramm nimega “Telia 1”, mille sujuva kliendikogemuse tagab taustal jooksev keerukas IT-lahendus, kuhu Tiit oma meeskonnaga igapäevaselt panustab.

 

Kliendiliikmelisuse tuvastamine, soodustuste automaatne rakendumine, teavituste õigeaegne saatmine – kõik peab toimima laitmatult. “Telia 1” programm areneb pidevalt ning klientidele lisavõimaluste loomine on Tiidule ning tema meeskonnale huvitav väljakutse. “Klientide jaoks loodav täiendav paindlikkus on meie jaoks põnev keerukus”, leiab Tiit.

“Telia 1” projekti teeb Tiidu jaoks eriliseks see, et kui enamus tema igapäevastest projektidest loob majasiseseid töövahendeid, siis “Telia 1” puudutab otseselt kliente, keda on hetkel lojaalsusprogrammis koguni üle 100 000. Seetõttu on antud projekti puhul väga oluline pöörata suurt tähelepanu sellele, et programm klientide käes veatult ja sujuvalt töötaks. “Telia 1” programmi raames on Tiidul võimalus koostööd teha ka selliste osakondadega Telias, kellega ta igapäevaselt kokku ei puutu ning seeläbi saab ta õppida palju uut ja põnevat.

IT arendus on Telias lai ja innovaatiline valdkond, kus on mitukümmend arendustiimi ja lugematu arv erinevaid süsteeme. Tiidule meeldib tema töö juures see, et Telias ehitatud süsteeme ei anta otseselt kellegi teisele edasi, vaid Tiidu meeskond saab ise seista selle eest, et antud süsteemid kasutajate käes ka päriselt töötaksid.

Tiidu jaoks on Telia töökohana eriline, kuna ettevõttes saab oma valdkonna teemades julgelt kaasa rääkida ja juhtida seda, kuhu asjad liiguvad. See omakorda võimaldab tal pidevalt katsetada uusi tehnoloogiaid veendumaks, et need ka Teliale sobiksid.

 

KÜMME KÜSIMUST JA VASTUST

 

Mis oli Sinu lapsepõlve unistuste töökoht ja kuidas on see tänase tööga Telias seotud?

Lapsepõlves mul unistuste töökohta polnud, samas arvutitega puutusin kokku juba päris väikse lapsena ja just tarkvara maailm on kogu aeg mulle põnev tundunud. Muu tehnikahuvi on mind ka terve elu saatnud.

 

Mis on viimane teos, mida tarbisid (raamat, podcast, video jne)?

“Print(memcpy[])” on hästi põnev raamat (ja podcast) Eesti IT algusajast. Huvitav on võrrelda, kuidas mingi valdkond suuresti õhinapõhiselt ja ise leiutades alustas ja kui erinev see tänasest on.

 

Nimeta kolm sõna, mis iseloomustavad sinu jaoks Teliat

Vaheldusrikkus, professionaalsus, hoolivus.

 

Mis on viimane asi, mis sa oma tööd tehes õppisid?

Üsna spetsiifilised REST API-sid puudutavad küsimused tahtsid vastuseid.

 

Apple või Android?

Android.

 

Kui sa saaksid omada mõnda supervõimet siis, mis see oleks?

Vahel tahaks arvutitega otse ja tõsiselt rääkida, kui nad ikka üldse aru ei saa, mida ma oma koodiga saavutada üritan.

 

Kontor või kodukontor?

Kontor, kolleegidega vahetult koos toimetamine annab nii palju juurde.

 

Kuidas sa hoiad tasakaalu töö ja eraelu vahel?

Paindlikkus aitab – kui üks või teine vajab mingil hetkel rohkem tähelepanu, siis sätin asjad ümber  ning seejärel saab tasakaalu ka teistpidiseks keerata.

 

Kes on sinu suurim eeskuju?

Mul ei ole suurt eeskuju, aga midagi head on võimalik kõigilt õppida.

 

Kui meil ei oleks internetti, siis…

Oleks vaja tõenäoliselt uus töö või eriala leida. Elu muutuks ka märksa ebamugavamaks.