GoPro Hero 9: 5K kvaliteet alla 500 euro

#GoPro
3 min lugemine

GoPro on viimased 15 aastat olnud seikluskaamerate kõrgtase ja ühtlasi standard.

 

Hoogsalt alguselt tõmbasid ärilises mõttes kümmekond aastat tagasi hoogu maha nutitelefonide kaamerad, mis muutusid üha paremaks ja paraku ka kallimaks. Kui inimene juba paneb pea tuhat eurot või rohkemgi telefoni alla, siis seikluskaamera peale enam väga ei tahaks kulutada, seda enam, kui telefonis on täitsa tasemel kaamera sees.

Konkureerimine telefonidega pole aga GoPro kaamerate taset kuidagi kehvemaks teinud. Regulaarselt tulevad välja uued kaamerad, mis on pea iga kord uuendamist väärt, sest nendes on midagi, mida eelmistes veel polnud. Või kui uus mudel polegi nii revolutsiooniline, siis sellega alt minna ka ei saa. Viimastel aastatel on GoPro kandadele astunud DJI ja Insta360, kelle kaamerad on samuti mainimist väärt.

GoPro Hero 9 on võrreldes eelkäijatega suurema aku ja kerega ning video- ja fotoresolutsioonid on samuti paranenud. Esmakordselt on ümbris taaskasutatav ja ilma plastikust ümbriseta, mis hoiab maad, muda ja õhku, mida GoPro inspireerib avastama.

 

 

Mäletan, kui esimest korda laenasin vennalt ühte esimestest GoProdest. Elevus, mida pakkus võimalusterohkus – kinnitada jalgratta külge, sukelduda Saaremaal vee alla ja lihtsalt joosta kaameraga ringi ning vaadata, mis sellest välja tuleb. See kaamera annab tõesti võimaluse teha peaaegu kõike. Kuni ägedaid ideid jagub, tuleb GoPro kaasa. Üheksandas versioonis on nad lõpuks jõudnud kõige täiuslikuma mudelini. Riistvara osas pole midagi nuriseda, kuigi polnud ka varem. Tarkvara kohapealt võtab veidi aega kuni menüüdes liikumine käele harjumuspäraseks saab – seejärel ootavad kõikvõimalikud resolutsioonid ja kaadrisagedused, mille vahel valida.

Hero 9 on läinud kallimaks, 479 eurot. See on umbes viiskümmend eurot rohkem, kui Hero 8 selle väljatuleku ajal ja sada eurot rohkem, kui DJI Osmo Action kaamera.

Välimuselt on kaamera sarnane, kuid pisut suurema korpusega ning ekraaniga. Laadimiseks leiab tuttava USB-C pesa, koha microSD kaardile ja samast kohast ka aku. Alles on eelmisest mudelist tuttav küljeluuk, mis seekordsel mudelil ei tule korpuse küljest lahti, mis on hea, sest mäletan, kuidas Hero 8 puhul, pidi seda täpselt õige nurga all tagasi kinnitama.

 

 

Kuigi see on kaamera, mida kahjustada on päris raske, isegi kriimude tegemine pole kõige lihtsam ülesanne, siis on Hero 9 puhul jälle kasutusel Hero 7-st tuttav vahetatav läätse kate, kirjutab The Verge. See avab uued võimalused, kuuldavasti on GoPro juba käesoleva kuu lõpus välja toomas just sellele mudelile mõeldud lisavarustust nagu näiteks ND filtrid, mis on abiks päikse käes filmides. “Max Lens” nimelist modifikatsiooni saab tellida GoPro lehelt.

Kindlasti on mainimist väärt ka esikülje ekraan. Kes on GoProd kasutanud teab, et enamasti kaamerat kuhugi kinnitades on näha just esikülg, nii et see lisaekraan aitab kadreerida ilma, et peaks ise pidevalt ümber kaamera tiirlema.

Filmimise valikuid on rohkem kui kunagi varem. 5K resolutsioonis 30fps-i, 4K 60fps-i ja 1080p kuni 240fps-i. Arvestades kõiki uusi võimalusi on Hero 9 hind põhjendatud. Muidugi, Hero 8, mis on ka hea kaamera, saab praegu soodushinnaga 379€ eest või DJI Osmo Actioni 359 euroga. Kuid ilma 5K-ta.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.
Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi