Gmaili chat on valmis proovimiseks

#chat #Gmail
2 min lugemine

Võib vaielda selle üle, kui suur on erinevus meili saatmise ja Facebook Messengeris kirjutamise vahel. Ega sisuliselt väga polegi, lihtsalt erinevad viisid sõnumit edastada.

 

Selles mõttes on Gmaili uus chati funktsioon veider – saada sõnumit samal ajal, kui saadad sõnumit. Veel on see märk jätkuvast trendist, kus igas suuremas äpis saab teha seda, mida teisteski ehk äpid muutuvad järjest ühetaolisemaks. Järgmisena Gmaili uuendusena võib ennustada Story’sid. Videokõned läbi Google Meet’i on juba olemas.

Uuendus seisneb siis selles, et chattida saab otse Gmailis, nii Androidi kui iOS kasutajad. Funktsioonist oli juttu juba varem, kuid nüüd on see muutumas kõigile kättesaadavaks. Tegu on endiselt test-versiooniga, seega selle töölepanemiseks võib olla vaja käia läbi seadetest ja see sisse lülitada. Kui see õnnestub tööle saada, siis on auhinnaks Gmaili äpi allservas uus nupp “Chat”, mis annab ligipääsu sõnumitele.

Et funktsioon tööle saada, ava menüü ja skrolli alla Seadeteni (Settings). Kui sul on mitu kontot, siis vali üks neist ja otsi Üldise (General) sektsioonist “Chat” rida, kuhu saab linnukese märkida. iPhone’l on linnukese ja kasti asemel nupp, mida sisse lülitada. Peale äppi taaskäivitamist on funktsioon Gmailis näha.

 

 

Kui aga chati valikut pole näha, siis mine arvutis kõigepealt siia aadressile, seejärel vali Chat menüü alt Google Chat. Peale Gmaili äpi taaskäivitust peaks ilmuma telefoni seadetes eelkirjeldatud chati sisselülitamise nupp nähtavale.

 

 

Chat on Google’i asendus Hangoutsile, mis on sõnumirakendus, mis pole kuigi populaarne, kaotades kasutajaid, kirjutab The Verge. Chat on saadaval ka eraldi äpina, kuid kui sa oled inimene, kellele ei meeldi telefonis hoida kümneid sõnumirakendusi, siis eraldi tab Gmailis on sobivam.

 

 

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.