Fitbit Charge 5 – uus välimus, vanad trikid

#aktiivsusmonitor #FitBit Charge
3 min lugemine

Fitbit tegi eelmisel aastal sammu juurte juurde, pannes Charge 4-le külge sisse-ehitatud GPS-i. Uue 180 eurot maksva Charge 5 puhul on üritatud Fitbiti kõige võimekamat aktiivsusmonitoride seeriat moderniseerida. See on õhem, kergem ja vähem kohmakas, kui Charge 4 ning nüüd on olemas mõned funktsioonid, mis varasemalt olid priviligeeritult vaid Fitbiti nutikellades Versa ja Sense.

 

Fitbiti aktiivsusmonitor on saanud uue disaini, kuid GPS on endiselt trumbiks.

 

Uuendused saab ümber arvutada 30-eurosesse hinnalisasse. Vähe sellest, Fitbit loodab, et kasutaja maksaks iga kuu 10 eurot Fitbit Premium teenuse eest, pääsemaks ligi oma varasematele terviseandmetele. Charge 5 on kindlapeale rohkem viimistletud, kui selle eelkäija, kuid inimesed kes eelistavad aktiivsusmonitore nutikelladele, saavad aru, et enamus põhifunktsioone on jäänud samaks. Siin tekib otsuse koht: kas Premiumi ja uue mudeli plussid on väärt maksmist?

Nagu öeldud, siis disain on tõesti muutunud, varasemast küllaltki kandilisest seadmest on saanud ümarate servadega ja 10 protsenti õhem monitoorija. Ka käe peal istub kell paremini, sobitudes randmele mugavamalt. Kummist rihm on naha vastas pehme.

Ekraan on võrreldes eelmise mudeliga muutunud värviliseks, täpsemalt on tegu 1,04-tollise AMOLED ekraaniga, mis rannet liigutades kuvab pildi ette. Kuigi see võtab rohkem akut, siis nüüd on võimalik jätta ekraan ka alatiseks tööle, välja arvatud ööseks.

Seadmel on sensor, mis mõõdab stressitaset, kuid muus osas on tegu suures pildis sarnase seadmega, mis oli Charge 4. Muidugi, kõik funktsioonid tunduvad tänu värvilisele ekraanile rohkem säravamad. Mitte kõigil aktiivsusmonitoridel pole peal GPS-i, kuid Charge 4 ja 5 on selles osas meeldivad erandid. Sisse-ehitatud sensor püüab asukoha sekunditega ning näiteks sportides võib olla kindel, et teekond saab täpselt jäädvustatud.

Paraku järgmist laulu panna või muid muusika kontrollimise võtteid kella peal teha ei saa, selleks tuleb ikkagi telefon taskust välja võtta. Küll aga on olemas hästi toimivad taimerid ja äratuskell, mille abil meeldetuletusi mugavalt kella pealt hallata. Fitbit Pay lubab kellaga teha kontaktivabu viipemakseid.

Viimastel aastatel on Fitbit laiendanud oma Premium programmi kõigile seadmetele, mis tähendab, et 10 euro eest kuus saab ligi põhjalikematele andmetele oma tervise ja liikumisinfo kohta, kirjutab Engadget. Ostes uue Fitbiti, on esimesed pool aastat Premium’it tasuta, kuid seejärel tekib mõtlemise koht, kas hakata andmete eest maksma või mitte.

Aku kestvust lubatakse Charge 5-le nädal aega, kuid hoides ekraani pidevalt töös, langeb see kahele päevale. GPS-i kasutus tühjendab samuti akut. Kui sul juba on Charge 4, siis pole ilmselt erilist mõtet uut mudelit osta. Aga kui hetkel aktiivsusmonitori pole ja on plaanis soetada, siis Charge 5 on üks parimaid, mida turult leida.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.