Kas olete lapsevanemana soovinud kontrollida, mida laps teeb nutitelefonis või tahvelarvutis ning kellega ta suhtleb? Facebook hakkab avaldama rakendust, mis peaks muutma laste kasvatuse digitaalmaailmas lihtsamaks.

 

Välja on tulemas rakendus, mille nimeks on Facebook Kids (“Laste Facebook”). Rakenduse abil on võimalik luua ühendus kahe lapse vahel, kui mõlemad vanemad kinnitavad selle salajase koodiga, mis tuleb nende telefoni. Kõige parem selle rakenduse juures on see, et lapsevanemad ei pea omavahel Facebookis sõbrad olema.

 

 

Kuidas see täpsemalt töötab?

 

Facebook genereerib juhuslikud neljatähelised paroolid täiskasvanutele, mille nad peavad kirjutama rakendusse. Mõlemad vanemad saavad nutitelefoni notification’i (teadaande), et nende võsukesed on rakenduses ühenduse loonud.

Rakenduse eesmärk on ühendada võrku ka need lapsed, kes on alla 13 aasta vanad. Seaduse järgi ei tohi lapsed luua endale Facebooki kontot enne seda vanust, aga samas sõnumeid võiksid nad siiski saada saata. Tuleb meeles pidada, et mõlemad lapsevanemad saavad turvalise koodi, millega enda võsukesed saab võrku ühendada. Ilma täiskasvanuteta ei saa lapsed omavahel suhelda.

Uuringutest on olnud näha, et lapsevanemad on sarnast rakendust ootanud juba aastaid ja nüüd on see lõpuks olemas. Selline rakendus võib olla paljude jaoks vastuoluline, kuid peame nentima, et aina enam rahvast ühendub internetti ja suhtleb seal omavahel.  Võib oletada, et lapsed saavad ühel hetkel Facebookist üle ja liiguvad edasi hoopis Instagrami ja Snapchati. Seda lahendust võib hakata kasutama juba täna.

 

Rakendus Androidile.

Rakendus iOS-le.

 

 

Allikas

ehk Wise Gadgets on tehnoloogiahuviline, kelle elu eesmärgiks on ühendada kõik vanaemad võrku. Pole möödunud päeva, kus tehnika-laadset vidinat pole katsunud. "2012. aastal hakkasin filmima videoid YouTube'i portaali ning praeguseks hetkeks olen vaadatud tehnikapersoon, kogudes fänne kõikjalt maailmast," selgitab ta. "Üks hea sõber on öelnud mulle kord, et ma hingan ja söön tehnoloogiat. YouTube, Facebook, fotograafia, videod ja tehnoloogia on üks väga suur osa igapäeva elust."