Telia võõrustas Rootsi kuningat saatvat äridelegatsiooni

#Rootsi äridelegatsioon #Telia
1 min lugemine

Kolmapäeval, 3. mail võõrustas Telia Eesti oma peahoones Rootsi äridelegatsiooni eesotsas väliskaubandusminister Johan Forsselliga, kelle osavõtul toimus ka küberjulgeoleku teemaline ümarlaud.

 

Äridelegatsioon saadab Rootsi kuningapaari riigivisiiti Eestis, eesmärgiga tihendada Eesti ja Rootsi ettevõtlussidemeid.

Lisaks Rootsi rahvusvahelise arengukoostöö ja väliskaubandusminister Johan Forssellile kuuluvad rootslaste äridelegatsiooni veel mitmete suurettevõtete nagu SEB, Volvo Group, SAAB ja Ericsson esindajad.

Telia peahoones toimus kahe riigi ministeeriumide ja ettevõtete esindajate osavõtul ka ümarlaua formaadis arutelu „Kuidas tagada ühiskonna toimimine kriisiajal“, kus olid fookuses erinevad julgeoleku ja küberturvalisusega seotud teemad.

Ümarlaual tõdeti, et Ukrainas toimuv sõda on muutnud mitmeid seniseid arusaamu varitsevatest julgeolekuohtudest ning kuidas tekkinud olukorras on ülimalt tähtis teha sektorite ja riikide ülest koostööd.

Telia Eesti juhatuse esimehe Holger Haljandi kinnitusel on küberturvalisuse ja julgeolekuga seotud teemad meie jaoks täna olulisemad kui kunagi varem. „Tegu on valdkondadega, millesse peavad järjest enam panustama nii riikide valitsused kui ettevõtted ning rõõm on näha, et jagame samu seisukohti ja väärtusi oma Rootsi partneritega,“ märkis  Haljand.

 

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.