Telia on 2021. aasta konkurentsivõimelisim side-, kommunikatsiooni- ja IT-ettevõte

#Eesti Kaubandus-Tööstuskoda #Konkurentsivõimalisimad ettevõtted #Mait Palts #Telia Eesti
2 min lugemine

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda kuulutas oktoobri alguses välja tänavused konkurentsivõimelisimad ettevõtted ning konkurentsivõimelisima side-, kommunikatsiooni- ja IT-ettevõtte tiitli pälvis Telia Eesti.

 

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda tunnustas ettevõtlusnädalal ettevõtteid, kes saavutasid parimad kohad konkurentsivõime edetabeli erinevates valdkondades.

„Telia Eesti on viimased kolm aastat hoidnud konkurentsivõime edetabelis konkurentsivõimelisima side, kommunikatsiooni- ja IT-ettevõtte tiitlit, mis on väga suur saavutus konkurentsitihedas valdkonnas, kus rinda ei pisteta ainult teiste telekommunikatsiooniettevõtetega, vaid näiteks ka Nortaliga. Telia investeerib julgelt ja järjepidevalt uutesse tehnoloogiatesse, ning sellest tulenevat eelist võib pidada ka konkurentsivõime edetabelis saavutatud edu saladuseks,“ sõnas Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts.

Lisaks selgusid Eesti konkurentsivõimelisimad ettevõtted veel arhitektuuri- ja projekteerimise, tööstus- ja energeetika, toiduainetööstuse, hulgikaubanduse ning teeninduse valdkondades:

  • Konkurentsivõimelisim tööstus- ja energeetikaettevõte 2021 on Eesti Gaas AS
  • Konkurentsivõimelisim toiduainetööstuse ettevõte 2021 on Liviko AS
  • Konkurentsivõimelisim hulgikaubandusettevõte 2021 on Sandmani Grupi AS
  • Konkurentsivõimelisim teenindusettevõte 2021 on NG Investeeringud OÜ
  • Konkurentsivõimelisim arhitektuuri- ja projekteerimisettevõte 2021 on Saksa Automaatika OÜ

Ettevõtete konkurentsivõime edetabeli koostamise eesmärk on aidata kaasa Eesti ettevõtete konkurentsivõime tõusule ja koos sellega kogu Eesti majanduse kiiremale arengule. Edetabel toob esile kõige edukamad ettevõtted. See on edukatele ettevõtetele hea võimalus enda tutvustamiseks avalikkusele ja selle kaudu oma konkurentsipositsiooni edasiseks kindlustamiseks. Eesti ettevõtete konkurentsivõime edetabeli ajalugu ulatub aastasse 2003.

Viie varasema aasta võitjad on  leitavad:
www.koda.ee/et/konkurentsivoimeedetabel/arhiiv

Konkurentsivõime edetabel on osa Eesti suurimast ettevõtluskonkursist, mida korraldavad üheskoos kolm organisatsiooni: Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) ning Tööandjate Keskliit.