Telekanal Inspira kannab üle Simple Sessioni finaale

#ekstreemsport #Inspira #Simpel Session
2 min lugemine

21. augustil kannab telekanal Inspira üle aasta oodatuima ekstreemspordisündmuse Simple Session finaale.

 

Simple Session on tagasi suure suvise festivalina, mis toimub 20. ja 21. augustil Põhja-Tallinna uues kohtumispaigas Põhjala kultuuritehases.

Endise Põhjala kummikuvabriku vallutavad augusti magusaimal nädalavahetusel 64 maailma parimat BMX-ratturit ja rulasõitjat.

Ürituse teevad eksklusiivseks suvine toimumisaeg, uus asukoht ja piiratud kohtade arv. Fakt, et BMX ja rulasõit on sellest aastast ka Tokyo Olümpiamängude kavas, teeb Eestis toimuva festivali ligitõmbavaks ka seetõttu, et korraldajad on kutsunud Simple Sessionile mõned värsked olümpiadebütandid.

„Mul on hea meel, et saame tuua Simple Sessioni tagasi oma nooruslike juurte ja kahe suvise spordiala tuuma juurde – peaaegu tänavatele. Põhjala oma tänavakultuuri võbe ja kogukonna kohtumispaigana toob rula ja BMXi inimestele lähemale ja on piiratud kohtade arvu tõttu erilisem kui varasematel aastatel Saku Suurhallis,“ ütles sündmuse korraldaja Risto Kalmre.

Kohalik ja rahvusvaheline trikiratta (võisteldakse street– ehk tänavasõidus) ja rula koorekiht lähevad Tallinnas võistlustulle Nate Wesseli kujundatud 600 ruutmeetrisel uuel ja ainult Simple Sessioni jaoks kerkival võistlusväljakul. Kui rula ja BMX võistluste kvalifikatsioonid ning finaalid toimuvad Põhjala tehase sisehallis, siis hoovi kerkib festivali väliala, kus toimuvad minirambi jämmid, Kendama-trikkide etteasted, tegevused toetajate poolt, saab nautida head sööki-jooki ning mõnusalt aega veeta. Sissepääs festivali välialale on kõigile tasuta.

Telekanal Inspira kannab 21. augustil üle Simple Sessioni finaale: algusega kell 14.00 toimuvad rulasõidu finaalid ning 19.30 leiavad aset BMX finaalid.