Super Mario käekell, mis maksab kaks tuhat eurot

#nutikell #super mario
2 min lugemine

Inimkonnal on alati olnud lisaks esmavajalikule vajadus veel millegi järele, mis võib tunduda täiesti tarbetu, kuid ometi on sellised luksuslikud asjad olemas ja need eristuvad kõigest muust. Nimelt on kellatootja Tag Heuer välja toomas limiteeritud koguses nutikellasid, millel jookseb Google’i operatsioonisüsteem Wear OS.

 

Tag Heueri Super Mario mängu teemaline kell tundub olevat identses kestas nagu teised Connected seeria kellad, 45mm läbimõõduga korpuses. Kellalt leiab M-logo. Kaasa tuleb kaks rihma: üks punasest kummist ning teine, kus on kasutatud ka musta nahkset materjali.

 

 

Kellal on legendaarse mängu austajatele mõeldes tehtud oma preemiasüsteem, kus omanikku tervitab Mario isiklikult ja jooksevad mängust tuttavas stilistikas animatsioonid, mis hakkavad tööle, kui näiteks on läbitud mingi arv samme. Kella ekraanile saab valida nelja erineva Mario “näo” vahel, nende seas “Timekeeping”, mis kasutab retro-elemente Super Mario mängu 1985. aasta versioonist, kus Mario on alles väga piksliline.

 

 

Šveitsi kellameistrid kaaluvad teha Mario elemendid hiljem kättesaadavaks ka teistele Tag Heuer Connected seeria kelladele. Teised kellad on samuti silmapaistvad oma hinna poolest, makstes tublisti üle tuhande viiesaja euro.

Uus Mario-kell asetub hinna poolest Tag Heueri kellade tippu, hakates maksma üle kahe tuhande euro. Olles seejuures palju eksklusiivsem, neid valmistatakse kõigest kaks tuhat tükki ning jõudes müügile Tag Heueri enda poodides ja veebilehel teatudregioonides, kirjutab The Verge. Tag Heueri kodulehelt võib välja lugeda, et Eesti edasimüüja juurest võiks justkui kella leida, kuid see pole veel kinnitatud. Kas Mario fännid kella ka Eestisse tellida saavad, selgub juba õige pea.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.