Samsungi uued tooted lõpuks avalikustatud


Eile toimunud Galaxy Unpacked 2023 üritusel avalikustas Samsung lõpuks kaua oodatud uued seadmed.

 

Nagu võis eeldada, tutvustati uusi volditavaid telefone Flip5 ja Fold5. Lisaks aga veel Watch 6 seeria nutikellasid ja ka S9 tahvelarvuteid.

Kes soovib, saab kõike toimunut siit Youtube lingilt järgi vaadata. Järgnevalt aga kiire tekstipõhine kokkuvõte näidatud toodetest.

 

Flip5

 

Galaxy Flip 5 suurim erinevus võrreldes eelmise põlvkonnaga on oluliselt suurem välimine ekraan. Muidu välimuselt enam-vähem samasuguseks jäänud telefonil on nüüd tervelt 3,4 tolli suurune nn. kaaneekraan. Olgugi, et see ei ole täisfunktsionaalne ehk ei võimalda teha kõiki toiminguid, saab nüüd siiski ilma telefoni avamata mugavalt ülevaate saabunud teavitustest, alustada kõnesid jne.

 

 

Teise suure uuendusena on kadunud suletud asendis ekraani poolte vahele jäänud tühimik. Seega on lõpuks kasutusele võetud uus hinge mehhanism ning selle tulemusena on seade senisest õhem ja näeb palju parem välja.

Lisaks võiks esile tuua Snapdragon 8 Gen 2 kiibistikku ja 8GB põhimälu. Ehk ka sisu poolest on tegemist tippseadmega.

Kokkuvõttes on Fip5 esmapilgu hästi õnnestunud telefon ja eelmise põlvkonnaga võrreldes on edasiminek tuntav.

 

Fold5

 

Huvitaval kombel otsustas Samsung Fold5 välimuse jätta eelkäijaga võrreldes peaaegu muutumatuks. Seega on neil eemalt päris raske vahet teha. Enam-vähem sarnased ka näiteks ekraanide mõõte puutuvad parameetrid. Kuid mõned erisused siiski on.

Vahest kõige olulisema muudatusena on ka Fold omale saanud uue hinge. Seega on nüüd ekraanipooled kokkupanduna tihedalt teineteise vastas ja telefon senisest palju õhem. Tegelikult on uus tulija vanast ka kergem ning nõksa lühem ja seega kokkuvõttes mugavam kasutada.

Kiibistik on samuti hetke parim saadaolev ehk Snapdragon8 Gen 2. Aku aga mahutab 4 400mAh.

Olgugi, et Fold5 puhul on tootja seekord kasutanud konservatiivset lähenemist, on peamine kriitikat põhjustanud detail ehk hing parandatud. Samuti on senisest võimsam saanud sisu, ehk kokkuvõttes on tegemist ikkagi ühega parimatest volditava disainiga seadmetest.

 

Tab S9 tahvelarvutid

 

Lisaks ürituse staaridele ehk uutele volditavatele, näidati veel Tab S9 seeria tahvelarvuteid. Täpsemalt ilmusid Tab S9, Tab S9 Plus, Tab S9 Ultra.

Kuna eelmine ehk Tab S8 põlvkond ilmus veebruaris 2022, oli aeg uuendusteks kindlasti küps. Hea uudisena on nüüd kõikidel mudelitel AMOLED ekraan. Samuti on kõik tahvlid õhukesed ja tugevast alumiinimumist korpusega. Toetatud on S-pen ehk puutepulk ja olemas on vee- ja tolmukindlus.

Mudelipõhiselt on Tab S9 nii-öelda väike ehk 11-tollise ekraaniga. Tab S9+ aga 12,4 tollisega ning Ultra lausa 14,6-tolli suuruse ekraaniga. See viimane on esialgu ehmatav kuid kasutamisel tegelikult üllatavalt mugav ja mitmekülgne.

 

Watch6 ja Watch6 Classic

 

Ilmusid ka uued nutikellad ja kui Watch 6 on igati asjalik järeltulija praegusele Watch5-le, siis rohkem kõneainet pakub Watch 6 Classic. Seda nimelt põhjusel, et tagasi on toodud vana hea pööratav ketas ekraani ümber. See Samsungi varasematele kelladele iseloomulik element on kasutajate poolt armastatud ja kiidetud ning hea meel on tõdeda, et tootja on inimeste tagasisidet kuulda võtnud ja ketta uuesti kasutusele võtnud.

 

 

Muus osas on kellade uuendused ootuspärased, ehk pisut suurem ekraan ja õhemad servad selle ümber. Mugavamaks on tehtud ka rihma vahetus. Seega saab koos sihverplaadi disaini uuendamisega kerge vaevaga muuta ka rihma ning koos sellega kogu kella välimust.

Endiselt saab muidugi jälgida väga paljusid tervisenäitajaid ja endiselt pakutakse mõlemat mudelit nii-öelda suures ja väikeses mõõdus.

 

 

 

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.