Samsung Xcover 6 Pro – uusim täiendus vastupidavate telefonide mudelireas

#samsung #telefon #Xcover 6 Pro
4 min lugemine

Xcover 6 Pro on Samsungi uusim täiendus vastupidavate telefonide mudelireas.

 

Tegemist on niisiis võrdlemisi tugeva telefoniga, mis näeb seejuures peaaegu tavaline välja ning on seejuures üsna korralike tehniliste parameetritega. Seega võiks seda teoorias soovitada lisaks töömeestele ka muidu aktiivse eluviisiga inimestele ning miks mitte ka noortele, kellel ikka kipub äpardusi juhtuma.

Samas aga on ka Xcover 6 Pro puhul tegemist ikkagi kompromissiga tugevuse, välimuse ja tehniliste parameetrite vahel. Seejuures peab hind püsima mõistlikkuse piirides.

 

Välimus

Kuna rugged telefonid saavad tugevamaks tänu täiendatavtele pehmendustele ja teistsugustele materjalidele, on ka Xcover 6 Pro klassikalisest nutitelefonist pisut erinev. Sellel puuduvad küll paksud kummist servad ja metallist tugevdused, kuid korpus on siiski valmistatud kareda pinnaga plastikust. Seega ei leia siit läikivat klaasi ja lihvitud metalli, vaid palju krobelist pinda. See on aga vastupidav kulumisele ning ei ole käes libe.

Eest vaadates jäävad muidugi silma veel paksemad servad ekraani ümber. Külgedel aga paar täiendavat oranži nuppu. Tagumine paneel on tavaliste nutiseadmetega võrreldes hoopis erandlik, kuna kaane saab eemaldada ja nii vahetada akut, aga ka mälu- ja sim-kaarte.

Kokkuvõttes on telefoni välimus selgelt robustse suunitlusega ja ülikonna taskusse see ei passi. Küll aga jope ja tööriide taskusse ning näiteks matkale kaasa ja kõigile neile, kelle jaoks ei ole oluline, et nutiseade esindaks viimast moodi. Lisaks on XCover 6 Pro IP68 ja MIL-STD-810H sertifikaatidega. Ehk tegelikult ka vee ja põrutuskindel.

 

Ekraan ja kaamerad

Selle telefoni ekraan ei kasuta AMOLED tehnoloogiat, vaid lihtsamat PLS LCD-d. Sellest tulenevalt ei ole pilt nii kirgas ja kiiskav kui lipulaevadel, kuid siiski täiesti aktsepteeritav ja silmale meeldiv vaadata. Tänu suurele resolutsioonile 2340 x 1080 on pikslitihedus väga heal tasemel ehk 401 ppi. Sujuvust annab juurde veel 120 Hz värskendussagedus ning kiita võiks ka Wet Touch nimelist omadust, mis võimaldab seadet kasutada suhteliselt märgades oludes, ilma et tekiks juhuslikke ja ekslikke puuteid.

Ekraan ise on muidu 6,6 tollise suurusega ning kaetud Corning Gorilla Glass Victus+ klaasiga.

 

 

Kaameraid on tagumisel küljel 2. Nii-öelda tavaline ja lainurk. Tehniliselt on tegemist 50 Mpix ja 8 Mpix sensoritega. Zoom on digitaalne. Pildikvaliteedi kohta võiks lühidalt öelda, et see on keskmine.

Veidi pikemalt jutustades aga jääb pildistamisel puudu detailsusest ja värvid näivad pisut luitunud ilmega. Eriti keeruline on korraliku pilti saada hämaras.

Väga hea ei ole ka lainurk, sest see kipub servades pilti veidi moonutama. Seega tuleb arvestada, et tegemist on kaameraga, millega saab tavalised klõpsud tehtud ja vajaliku info pildistatud, kuid ilu- ja reisipilte võiks teha pigem mõne muu seadmega.

 

Tarkvara ja kasutamine

Tarkvara poolest on kasutusel Android 12, mis on Samsungile kohaselt One UI rüüs. Kokkuvõttes on see aga Samsung nagu Samsung ikka. Ehk lihtne kasutada ja kena välimusega. Välja arvatud see, et Xcoveri puhul on tegemist Samsung Galaxy Enterprise Edition Äriversiooniga, mis näeb küll samasugune välja kuid garanteerib 4 aastat uuendusi ja tasuta KNOX Suite’i. Selle kohta saab lähemalt lugeda siit.

Kuna tegemist on robustse seadmega, siis nagu enne öeldud on korpusele ilmunud mõned lisanupud. Üks küljel ja teine ülemise serva peal. Mõlemad neist on programmeeritavad, ehk kasutaja saab ise valida, kas vajutus süütab taskulambi, käivitab kaamera või hoopis mõne programmi.

Vahetatav aku mahutab 4050 mAh. Seda pole rekordiliselt palju, aga ka teab mis vähe. Päeva kestab see kenasti ära. Küll aga võtab laadimine suhteliselt kaua (ca 2 tundi) aega. Seetõttu võib teatud oludes ja olukordades vahetatav aku kasuks tulla.

Ka mälukaart on teretulnud lisa, kuigi 128GB sisemälust võiks, arvestades keskmisel tasemel kaamerat, isegi piisata.

 

Kokkuvõte

Kokkuvõttes on Samsung Galaxy Xcover 6 Pro kasutamine Samsungile kohaselt lihtne ja tänu küllaltki võimekale Qaulcomm SM7325 protsessorile ka suhteliselt kiire. Ekraan pole küll AMOLED, kuid selle kvaliteedist siiski piisab ning ka aku peab vähemalt päeva vastu.

Küll aga võiks parem olla kaamera. Samuti tuleb arvestada, et välimuselt on seade siiski selgelt robustne ja kuigi mitte päris kummine, siis ka füüsiliselt suur. Seda tänu 6,6 tollisele ekraanile ning seda ümbritsevatele servadele.

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi