Samsung Members – kontrolli oma telefoni tervist

#Samsug Member
2 min lugemine

Moodsad telefonid on keerulised seadmed. Samas saab nendega ka palju korda saata. Pildistada, lugeda e-kirju, vaadata videoid, surfata internetis, navigeerida jne. jne. Helistamise võimalus on muidugi ka.

 

Selle kõige jaoks peab aga nutitelefonil olema ekraan, kaamera, aku, erinevad andurid, nupud ja palju-palju muud. Lisaks peavad kõik need komponendid töökorras olema.

Uue seadme soetamisel see tavaliselt nii ka on ja kõik toimib täpselt nagu vaja. Mida teha aga siis, kui telefon hakkab juba vanaks jääma ning tekib tunne, et võib-olla ei ole asjad enam päris korras? Või olukorras, kus äsja on soetatud kasutatud telefon ja tahaks veendumust, et kõik on ikka tipp-topp? Või kuidas kinnitada kasutatud seadme müümisel ostjale, et aku on endiselt heas seisukorras?

 

Samsung Members

 

Samsungi telefonide omanikele tuleb siinkohal appi Samsung Members nimeline rakendus. Olgugi, et olemuselt on see küll pigem reklaami, turundust ja uudiseid pakkuv keskkond, pakub Members siiski ka muud huvitavat.

Täpsemalt on muu hulgas nimetatud programmi lisatud võimalus kasutajal endal oma telefoni (või tahvelarvuti) füüsilisi komponente testida.

 

Selleks tuleb vaid:

  1. Rakendus avada
  2. Leida all paremal olev nupuke Tugi
  3. Teha valik Telefoni diagnostika.

 

Seejärel kuvatakse seadme omanikule (sõltub konkreetsest seadmest) ca 25 erievat testi, mida on võimalik ise koheselt läbi viia.

Näiteks saab kontrollida aku seisukorda, puuteekraani toimimist, mitmesuguste andurite töökorras olekut, kõlarit, Wi-Fit jne.jne. Valikus on ka variant korraga käivitada kõik testid.

 

Seega on rakenduse abil võimalik kerge vaevaga oma seadmest ülevaade saada. Kui kõik on hästi, siis on hästi. Kui aga tuvastatakse mingi probleem, saab kasutaja sellest teada ning seejärel otsustada, kas vajalik on ka spetsialisti poole pöördumine või mitte.

PS! Paljudele uutele telefonidele on rakendus juba tehasest paigaldatud. Neile, millel seda ei ole, saab Members-i aga Play poest kerge vaevaga installeerida. Variant on ka, et see lisandub seadmesse tarkvarauuenduse käigus.

Lisaks tasub mainida keelelist eripära. Nimelt on inglise keelsest tulemusest Normal, saanud eesti keeles Tavaline. Seega juhul kui kõik on korras, sedistab telefon selle sõnaga tavaline.

Kokkuvõttes tasub Members proovimist. Head testimist ja hoidkem oma seadmed töökorras.