Samsung Flow – rakendus, mis ühendab nutiseadmed omavahel

#Android #kasulikud rakendused
2 min lugemine

Kuigi üldjuhul on nutiseadmed üsna individuaalsed ja nende ekraani kasutab korraga üks inimene, siis vahel võib ette tulla olukordi, kus infot on tarvis mitme seadme vahel jagada.

 

Fotosid oskab ühest aparaadist teise vast saata igaüks. Mida teha aga siis, kui vaja on ekraanil toimuvat peegeldada või lausa ühe seadmega teist juhtida? Siin tuleb Android seadmete omanikele appi vähetuntud aga üsna huvitav rakendus nimega Samsung Flow.

 

Mis see on?

 

Lühidalt öeldes on Samsung Flow rakendus, mille abil saab nutiseadmed omavahel ühendada ja nii nende vahel infot jagada. Selleks infoks võivad olla nii tavalised fotod, aga ka pildi peegeldamine või ühe seadme abil eemalt teise ekraaniluku avamine.

Seega võimaldab Samsung Flow näiteks tahvel- või sülearvuti ekraanil kuvada täpselt sama pilti, mis on telefoni omal. Veelgi enam, tahvli abil saab seejärel ka seda pilti kontrollida.

 

Kuidas seda saada?

 

Nagu võib eeldada, tuleb kõigepealt kõikidesse seadmetesse paigaldada vastav rakendus. Ehk siis otsida Google Play või Windosi rakenduste poest Samsung Flow nimelist tarkvara. See alla laadida ja paigaldada. Seejärel peab veenduma, et mõlemad seadmed asuvad samas juhtmevabas WiFi levialas või kasutavad Bluetooth-i.

 

Millised seadmed on toetatud?

 

Õnneks ei ole tegemist mitte vaid Samsungi seadmetele mõeldud ja seal töötava tarkvaraga, vaid toetatud on ka mitmed teised Andorid seadmed ja Windows 10 arvutid. Ehk siis tegemist ei ole ainult Samsungi sisese teemaga.

Täpsemalt peaks idee poolest tarkvara toimima: Android tahvelarvutitel, Android nutitelefonidel, Windows 10 tahvelarvutitel ja arvutitel. Konkreetne sobivus sõltub küll täpsest seadmest ja selle tarkvara versioonist.

 

Kasutamine

 

Flow kasutamiseks tuleb see kõigepealt seadistada. Ehk siis peale tarkvara paigaldamist seadmed omavahel ühendada. Selleks tuleb Flow neis käivitada ja järgida juhiseid. Kui see on tehtud, saab aga näiteks telefoni pildi kuvada tahvelarvuti ekraanile. Seejärel aga seda sama peegeldust ka juhtida ehk telefoni tahvelarvuti abil ka kontrollida. Veel on võimalik seadmete vahel vahetada faile, või neid eemalt lukust avada, või siis näiteks tahvli abil tekitada telefonis WiFi hotspot.

 

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.