Pokemon Go leiutaja toob välja uue sotsiaalse võrgustiku

#campfire #sotsiaalvõrgustik
1 min lugemine

Pokemon Go taga olev mängutootja Niantic on valmis saanud sotsiaalse äpi, mis kannab nime Campfire. Platvormist on juttu olnud juba maikuust, kui seda on testitud ja nüüd on see jõudmas laiema avalikkuse ette. Võrgustiku avalikustamine toimub esmajoones aktiivsemate Pokemon Go mängijate ees ja seda terve suve jooksul.

 

Campfire’i tuum on kaart, mis sisaldab infot lähedalasuvate mängusiseste ürituste ja tegevuste kohta. Teoorias peaks see tegema lihtsamaks leida kaasmängijaid ja kokku saada sõpradega. Äpis on grupi- ja prvivaat chat, millega oma sõpradega mängu sees sõnumeid vahetada. Näiteks saata sõbrale sõnum, kus toimub järgmine rünnak, et see koos temaga edukamalt läbi viia. Samuti saab teada anda, kui enda ümbruskonnas toimub midagi põnevat, et innustada lähedalolevaid mängijaid kohale tulema.

 

 

Ühest küljest on sotsiaalvõrgustikke, kus saab sõnumeid saata juba liigagi palju. Teisalt on Nianticul terve hulk mänge, mida annaks sellega siduda – lisaks Pokemon Go’le ja Ingressile ka “Pikmin Bloom in the wild”. Töös on veel virtuaalne lemmikloom Peridot ja korvpallimäng “NBA All World”, kirjutab The Verge.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.