National Geographic viib Tallinna vanalinna jõuluturu televaatajateni üle maailma

#Euroopa linnulennult #National Geographic + #telia tv
2 min lugemine

National Geographic kanali menuka dokumentaalsarja „Euroopa linnulennult: Jõulueri“ erisaates näidatakse esimest korda kanali ajaloos ka Eestit ja seda ainulaadsest vaatenurgast.

 

2019. aastal esmakordselt eetrisse läinud saate iga episood keskendub üldjuhul ühele Euroopa riigile. Õhust tehtud kaadrite abil antakse ainulaadne ülevaade sellest, kuidas traditsioonid, inseneriteadused ja loodusimed on mandrit kujundanud, aidates maalida dünaamilise portree piirkonnast ja seal elavatest inimestest.

Küllaga näeb selle aastases jõuludele pühendatud erisaates kui kirevad ja omanäolised on jõulupidustused üle terve Euroopa. Lisaks Tallinna vanalinna jõuluturule tutvustatakse televaatajale ka Colmari jõululaulikuid, kelle paraad liigub paatidel läbi linna jõekanalite kui ka näiteks Bulgaaria Kukeri rahvapidu, mis on mõeldud kurjade vaimude eemale peletamiseks ning palju-palju muud.

“Meil on ülimalt hea meel, et saame pühade ehtes Tallinna vanalinna viia tänavu kodudesse üle maailma,” ütles National Geographic kanali Eesti esindaja Sille Ruus. “See on esimene kord meie ajaloos, kui National Geographic kanal on Eestit kajastanud ja teame, et televaatajad nii meil kui välismaal on kindlasti võlutud.”

“Meie jaoks oli väga põnev ja seiklusrohke väljakutse filmida National Geographicule. Eriti, kui saime samal ajal kajastada Eesti ühte tähtsamat talvist sümbolit – jõuluturgu. Kõige olulisemate hetkede tabamiseks filmisime samaaegselt nii õhust, maalt kui ka läbi peategelaste silmade,” märkis Eestis võtteid juhtinud Sander Allikmäe.

Europe from Above jõuludele pühendatud erisaade on eetris National Geographic kanalil 25. detsembril kell 21.00.

Telekanal National Geographic sisaldub kõigil Telia TV pakettides: Mini, Standard ja Family.

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.