Miljonid teevad oma iPhone’iga iga päev ikka veel selle vea – kas ka sina?

#iPhone #tarkvarauuendused
1 min lugemine

Ehkki iPhone’i kasutajad on üldiselt distsiplineeritumad androidikasutajatest, teevad miljonid iPhone’i kasutajad endiselt igapäevaselt selle vea, et ei uuenda oma telefoni operatsioonisüsteemi.

 

Kasutajad ei pööra piisavalt tähelepanu sellele punasele märgile oma telefoni süsteemiikoonil, vaid ignoreerivad seda. Tegelikult on aga ülioluline uuendada oma telefoni tarkvara esimesel võimalusel. Ehkki iPhone’id on üldiselt märksa turvalisemad androidtelefonidest, siis on ometi võimalus, et tarkvara uuendamata jätmine muudab iPhone-i haavatavaks erinevatele pahavaradele ja häkkeritele. Põhimõtteliselt igas tarkvarauuenduses on oluline osa erinevate turvaaukude lappimisel st hoolitsetakse just kasutaja enda turvalisuse eest. Seega võib operatsioonisüsteemi uuendustest hoidumine mingil hetkel muuta kasutaja isikliku info ning isegi finantsandmed kättesaadavaks kurjategijatele. Kuigi androidikasutajad on operatsioonisüsteemi uuenduse installeerimisel mitu korda laisemad, siis ei tasu iPhone’i omanikel nendest eeskuju võtta.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."