Kuidas Spotify saatel magama jääda ehk unetaimer kasutusele võtta

#spotify #unetaimer #uni
2 min lugemine

 

Enne magamajäämist lõõgastumiseks on erinevaid viise. Üks mõnusamaid neist on striimida Spotify’st rahulikku muusikat, kuulata audioraamatut või podcasti. Probleem aga kerkib, kui muusika jääb mängima pikalt peale magamajäämist. Kui telefon just ei lae, siis see kulutab ilma asjata akut ja võib üles äratada hilisemast sügava une faasist.

 

Õnneks on see üks probleemidest maailmas, millele on lahendus. Tuleb vaid üles seada taimer, mis nulli tiksudes peatab selle, misiganes parasjagu mängib. Nii iPhone’l kui ka Androidil on selleks erinevad, kuid sobivad võimalused.

 

Kuidas taimer üles seada iPhone’l või iPad’il

 

Iphone’i kasutajatel Spotify taimeri kasutamise võimalust antud ei ole. Küll aga annab telefoni nö sisse-ehitatud taimer sama efekti.

 

 

Selleks tuleb:

  1. Avada Clock rakendus, mille tunneb ära kella pildi järgi.
  2. Seejärel vali “Timer” ning sobiv kestvus, peale mida soovid, et telefon vaikseks jääks.
  3. Vajuta “When Timer Ends” kirjale ning rulli alla välja, kust leiad valiku “Stop Playing”. Paremal üleval klõpsa “Set”.
  4. Viimaseks vajuta “Start”, mis paneb taimeri tiksuma.

 

Kui aeg otsa lõpeb, näiteks poole tunni möödudes, sulgub audio või video, mis parasjagu mängis. See ei käi ainult Spotify kohta, vaid ükskõik mille. Ühtlasi läheb ka telefon lukku, tänu millele võib kindel olla, et isegi ekraan ei jää helendama.

 

Kuidas kasutada Spotify unetaimerit Androidil

 

Spottari Androidi-versioonis on unetaimer juba olemas. Tänu sellele saavad mobiiliäpi kasutajad valida, kui kaua nad soovivad, et muusika mängiks, enne kui see automaatselt kinni läheb. See tähendab, et ükski Androidi kasutaja ei pea enam otsima ja allalaadima kolmanda osapoole äppi, millega unetaimer kasutusele võtta, kirjutab Sidify. Hea on näha, et Spotify on vähemalt Androidi kasutajate palveid kuulda võtnud ja taimeri äppi lisanud.

 

 

Saad selle aktiveerida järgmiste lihtsate sammudega:

  1. Pane lugu või pleilist mängima ning vajuta kolme punktiga menüünupule ekraani paremal üleval servas.
  2. Skrolli kuni “Sleep timer” valikuni ja vajuta sellele.
  3. Taimer küsib, kui kaua soovid, et Spotify veel mängiks.
  4. Juhul, kui taimeri valikut ei näe, siis uuenda rakendust Play Store’s.
Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.