Kuidas käekella abil iPhone’iga hämmastavaid endleid teha?


Kõik selfied ehk endlid on laias laastus üsna ühesugused. Seda ühel lihtsalt põhjusel – inimese käed ei ole eriti pikad ning telefonikaamera lihtsalt ei ulatu kuigi kaugele.

 

Õnneks on võimalik oma endlimängu uuele tasemele viia ilma kalli eritehnikata. See tähendab, et tehnikat läheb mõistagi vaja, aga õnneks on väga paljudel iPhone’i kasutajatel see juba nagu nii käe peal olemas – Apple Watch.

Apple Watch on laialt tunnustatud trennikaaslane ja tervisenäitajate kontroll. Tegelikult aga saab seda kasutada ka suurepäraste ja silmapaistvate fotode sh endlite tegemiseks.

 

Kogu saladus peitub Apple Watch’i paigaldatud kaamerakaugjuhtimispuldis

Paljude kasutajate jaoks on see ülimalt kasulik vidin kahjuks kahe silma vahele jäänud ja nii peame me kõik vaatama Instagramis või muudes sotsiaalmeediakanalites üsna üheülbalisi fotosid, mille puhul pole kasu isegi tänaseks juba vaikselt ajaloohõlma vajuvatest endlikepikestest.

Kaugjuhtimispuldi kasutamine on lihtsamast lihtsam. Tuleb see lihtsalt teiste kellarakenduste seast üles leida ja aktiveerida. Tõsisem pildistaja võib otsetee puldile paigutada ka oma kella ekraani nurka. Kellalt rakenduse aktiveerimisel tuleb jälgida, et telefoni ekraan oleks lukust lahti ning kaamera poleks eelnevalt telefonis aktiveeritud.

Nüüd jääb üle vaid paigutada telefon piisavalt stabiilsele alusele ning anda tiivad oma fantaasiale.

Käekella pealt saab valida :

  • esi- või tagakaamera vahel;
  • määrata kaamera fookust;
  • sisse ja välja lülitada välku;
  • kasutada 3-sekundilist taimerit.

Just see lühike ajavahemik annab piisavalt aega pilk ja käsi kellalt tõsta ning võtta sisse mingi loomulikum asend. Taimeri aktiveerudes hakkab poolesekundiliste pausidega plinkima telefoni välklamp ning selle abil saab üsna täpselt määratleda pildistamise täpse aja.

Kuna kella ekraan on ruudukujuline, siis tuleks kaadri kompositsioonivalikul arvestada, et püstise telefoniga pildistades jäävad kaadrist välja ülemine ja alumine serv. Küliliasendis aga on näha terve kaader tervikuna.

Lõpetuseks ka paar elementaarsemat asja, mida kaugjuhtmispuldiga pildistamisel silmas pidada. Kõigepealt varustage oma telefon igaks juhuks mõne tugevamat sorti ümbrisega, et see kogemata maha pudenedes ei puruneks. Teiseks ei tasuks rahvarohketes kohtades oma telefonist liiga kaugele eemalduda, et mõnel kiirejalgsel kurikaelal ei tekiks ahvatlust telefon enda kätte rabada ja sellega putku pista.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."