Google’i telefoni äpp oskab spämmkõnesid ära tunda ja need kõrvaldada

#google #rakendus #spämm
2 min lugemine

Google’i telefoniäpp on saanud piisavalt targaks, et eristada spämmkõned ehk need, mis on tehtud selleks, et üht- või teistpidi meelitada kõne vastuvõtjalt välja raha. Äpp saadab need otse kõnepostkasti. See tähendab, et telefon ei helise ja petukõne kohta ei tulegi ühtegi märguannet.

 

Kui juhtub, et spämmkõne tegija jätab postkasti häälteate, siis seda on võimalik kuulata, kuid jällegi ei kaasne selle saabumisel ühtegi märguannet. Küll on väljasõelutud kõnesid võimalik otsida kõneajaloos.

Kõige olulisem selle kõige juures on asjaolu, et enam ei värise ega helise telefon ilmaasjata, kui need ebavajalikud kõned saabuvad. Kes soovib võimaluse spämmkõnedest vabaneda, saab seda teha lihtsa valiku aktiveerimisega telefoni äpi seadetes. Telefoni äpi tunneb ära telefonitoru kujutise järgi, mille avanedes on võimalik paremalt ülevalt nurgast valida “Seaded”.

 

Tegelikult tundis telefon ära tõenäolised spämmkõned ka varem, näidates sissetuleva kõne tausta punasena, mis on selgeks vihjeks mitte vastata. Ebavajalike kõnede tõkestamine töötab kõige paremini nende kõnedega, mida Google suudab efektiivselt tuvastada. Minu kogemuse põhjal on need siiani olnud välismaa suunakoodidega kõned. Müügikõned, mida tehakse Eestist, tulevad ikka läbi. Üks asi, mida selle vastu saab teha, on vajutada rämpskõne numbrile kõnelogis ja avanenud menüüst valida “Teavita rämpssisust”.

 

Allikas: The Verge

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.