Filmis „Menüü“ saab luksuslikust õhtusöögist õudusunenägu

#filmitutvustus #Menüü #telia tv
3 min lugemine

 Telia TV-sse on jõudnud möödunud aasta lõpus esilinastunud ulmekomöödia „Menüü“ („The Menu“), mis ei jäta külmaks ilmselt ühtegi vaatajat.

 

Kuigi pealkirjast võib eeldada, et tegemist on toidufilmiga, peidab see endas tegelikult tunduvalt rohkem kihte.

Režissöör Mark Mylodi – kelle tööde nimekirjas on näiteks ka sellised sarjad nagu „Succession“ ja „Game of Thrones“ – värskeim film viib vaataja üllatuslikule maitserännakule, kus pöördeid ja ootamatusi jagub kogu linateose vältel.

Millest film siis aga räägib? Tipprestorani peakokk Julian Slowik on oma restoranis võõrustanud ülieksklusiivseid seltskondi ning tema koostatud menüü on alati ülihoolikalt läbimõeldud. Sugugi mitte igaühel ei avane võimalust mitmekäigulisest õhtusöögist osa saada, ent need, kes 1250-dollarilise söömingu osaks saavad, kogevad midagi, mida mäletavad oma elupäevade lõpuni.

Ühel õhtul saabuvad saarel asuvasse restorani einestama ka Tyler ja Margot, kes koos teiste külastajatega saavad toidukohas šoki osaliseks – neile serveeritakse miskit, mida nad tellinud pole, kuid mida kööki tagasi saata pole paraku võimalik.

Väga palju rohkem filmi sisust aga kirjutada ei tasugi, sest mida vähem sa enne filmi vaatamist tead, seda parem tegelikult on, sest ootamatusi on filmis mitmeid ning põnevust jagub kindlasti.

Kogu kompotti on maitsestatud ka paraja koguse musta huumori ja satiiriga, mis haaravale loo veelgi köitvamaks teeb. Sarnaselt mitmetele teistele viimase aja edukatele ekraniseeringutele – nagu näiteks HBO sari „White Lotus“ – võtab ka „Menüü“ rikkurite osas pilkava seisukoha, kujutades jõukaid inimesi enesekesksete kõiketeadjatena. Ja tundub, et selline lähenemine on miski, mis vaatajaid praegusel ajal väga kõnetab.

Tähelepanuta ei jää ka toit

Kõige kõrval pööratakse muidugi tähelepanu ka toidukultuurile ning restorani ja sealsete roogade kujutamisele on filmitiim samuti suurt rõhku pannud. Ka visuaalselt on toidukordasid huvitav jälgida, sest roogade serveerimisel ei piirduta vaid taldrikutega, vaid filmitegijad on mõelnud kastist välja.

Köögipoolega seonduvale andis „Menüüle“ oma panuse ka kolme Michelini tärniga pärjatud Dominique Crenn, kes töötas filmi juures konsultandina. Variety kirjutab, et Crenni sõnul tuli filmis väga hästi välja ka pinge, millega tippkokad igapäevasel oma töös kokku puutuvad – näiteks tuleb rinda pista snoobilike toidukriitikute ja mõtlematute toidupildistajatega ning püüda samal ajal kõigest väest oma staatust säilitada. Nii et võib-olla ei olegi kõik filmis nähtu nii ulmeline…

Filmi peaosades säravad Margotit kehastav Anya Taylor-Joy („The Queen’s Gambit“) ja peakoka rollis üles astuv Ralph Finneas („Harry Potter“) ning mõlema kohta võib muidugi vaid kiidusõnu jagada. Lisaks astuvad linateoses üles ka näiteks John Leguizamo, Judith Light ja Hong Chau.

Filmi „Menüü“ näeb Telia TV-s.

 

Artikli päises kasutatud foto: themoviedb.org

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.