Vaata treilerit! Televaatajani jõuab värske sari menubändist Rock-Hotel

#Inspira #Rock-Hotel #telia tv
2 min lugemine

19. novembril jõuab eksklusiivselt Telia Inspira kanali vahendusel eesti telepublikuni värske dokumentaalsari “Rock-Hotel. Kuidas läks sul see mäng.”

 

1978. aasta 20. oktoobril astub Eesti Kunstiinstituudi metsikul peol esmakordselt lavale bänd, kes kutsub end “rock’n’rolli austajate sektiks”.

Eesti kõigi aegade populaarseim rock’n’rolli mängiv tantsubänd purustab kõik publikurekordid. Mitu põlvkonda eestlasi armub “Aita mööda saata öö” laulu kuulates ja selle järgi tantsupõrandal kõikudes.

Eesti mõistes on populaarsus üüratu ning bänd esineb praktiliselt viiel päeval nädalas üle terve Eesti. Pole kohta, kus Rock-Hotel üles ei astu – Saaremaast Antslani ja publikurekordid purustatakse kõikjal. Õnnega on koos need koolijuhid ja õpetajad, kel õnnestub saada Rock-Hotel oma lõpupeole esinema.

Mitu aastakümmet vihiseb mööda nagu meteoriit. Bändis tuleb ette kõike, mida saab mõõta tunnete ja suhete skaalal: muusika, alkohol, populaarsus, armastus, pereelu, riiud, peod, erimeelsused, argipäev, tüdimus.

Niisama varmalt leiavad aset erinevad muutused: vahetuvad rublad-kroonid-eurod, riigikord, juukselõige, püksisääre laius ja kehakaal.

Rock-Hotel’i pilli järgi tantsivad kogu selle aja jooksul kõik – parteilased, agronoomid, kunstnikud, emad-isad, vanaemad-vanaisad, kodu- ja väliseestlased. Aeg toob väsimust ja  uusi tegemisi, kuid mõned asjad püsivad ka muutumatuna – need on sõprus, huumor ja rock’n’roll.

Rock-Hotel’i esimesest peost viimaseni kulub täpselt 43 aastat ja 4 kuud. Rändame koos bändiga nende esimesest mängust kuni viimase peoni Kõue mõisas.

Dokumentaalsari „Rock-Hotel. Kuidas läks sul see mäng“ koosneb neljast osast ning sarja avaosa on Telia Inspira kanali eetris laupäeval, 19. novembril algusega kell 20:30.

Sarja peaosades on söörid Heigo Mirka, Tiit Kõrvits, Margus Kappel, Ivo Linna ja Harry Kõrvits.

Artiklis kasutatud fotode autor: Maris Savik

„Rock-Hotel. Kuidas läks sul see mäng.“

Tootja: Pumpkin Production

Režissöör: Harry Kõrvits

Tegevprodutsent: Margit Kõrvits

Tootmisjuht: Egle Beek

Kaamera: Frank-Leander Sapego, Taavi Arus

Heli: Lauri Laagus

Animatsioon: BOP! Animation, Leander Meresaar, Jaan Sinka

Montaaž: Martin Haljaste

Graafika: Maris Savik

Inspira on eksklusiivne telekanal Telia TV teenuse klientidele, pakkudes laia valikut filme, eksklusiivseid sarju, põnevat omatoodangut ning spordiülekandeid tennisest kuni korvpallini.

Kogu Inspira kanali sisu on kõigile Telia TV klientidele kuni 14 päeva jooksul tasuta järelvaadatav, seega saab kõiki saateid ja ülekandeid soovi korral järelvaadata endale sobival ajal

 

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.