Oled kunagi jooksnud tööle ja muretsed, et lõhnad nii, nagu oleksid higistanud tund aega jõusaalis. Tänu tehnoloogia kiirele arengule ei pea inimesed selle pärast enam muretsema, sest on loodud uus toode, mis aitab seda kõike muuta!

 

Kas oled mõelnud, kui palju mõttetuid vidinaid on maailmas olemas ja et inimesed omavad järjest enam otstarbetuid asju. Jaapanis on isegi välja mõeldud sõna, mis kirjeldab mõttetuid vidinaid – chindogu. Ettevõte nimega Tanita väljastas uue vidina, mis ütleb, kui palju inimene haiseb. Seadeldis näitab, kui tugev on kehalt erituv aroom.

 

 

Kasutaja peab lihtsalt Tanita ES-100 sisse lülitama ja suunama kohale, mis tema arvates võib ebameeldivalt lõhnata. Vidin mõõdab 10 sekundiga keha aroomi ja annab 10-pallise skaalaga teada, kui palju või vähe see koht lõhnab (0 – ei lõhna üldse; 10 – kohutav aroom, millega ei tohiks küll rahva hulka minna).

 

“Vidin” on Jaapanis juba müügil

 

ES-100 läks Jaapanis müüki eelmisel kuul ja selle müügihind on 13 824 jeeni (107 eurot). See peaks olema suhteliselt odav, võrreldes eelmisel aastal turule tulnud sarnase tootega, mis ühildus ainult bluetooth’iga telefoni külge ja oli tunduvalt kallim. Selle seadme hind oli 225 eurot ja väga suurt turgu tal polnud.

Kuid oleks ju väga mugav, kui oled teel näiteks Saaremaale ja saad sekundite jooksul kontrollida, ega su naabril ebamugav pole, kuna jooksid bussi peale ning seetõttu pole su kehalõhn kuigi meeldiv.

ehk Wise Gadgets on tehnoloogiahuviline, kelle elu eesmärgiks on ühendada kõik vanaemad võrku. Pole möödunud päeva, kus tehnika-laadset vidinat pole katsunud. "2012. aastal hakkasin filmima videoid YouTube'i portaali ning praeguseks hetkeks olen vaadatud tehnikapersoon, kogudes fänne kõikjalt maailmast," selgitab ta. "Üks hea sõber on öelnud mulle kord, et ma hingan ja söön tehnoloogiat. YouTube, Facebook, fotograafia, videod ja tehnoloogia on üks väga suur osa igapäeva elust."