Auto edasimüüja palus naisel kinnitada, et ta ei ole robot

#digiuudised
2 min lugemine

Kas kujutad ette, et peaksid kinnitama müügimehele, et ei ole robot, vaid päris inimene? Seda ei kujutanud ette ka Marci Robin, kes soovis endale soetada Fiat 500x-i.

 

Mitte keegi ei uskunud, et naine võib lahkuda pärast auto ostmist identiteedikriisiga, sest auto paberite täitmine tundub kõigile üsna arusaadav. Kõik küsimused saidki naisel lihtsalt vastatud, välja arvatud üks: “Kas sa oled robot?”

Marci Robin seda küll ei olnud!

Küsimus, mida hakati kasutama reCAPTCHA-s, oli mõeldud turvalisuse elemendina, mis aitab kodulehekülgi kaitsta spämmerite, robotite ja bottide eest. Sisuliselt analüüsitakse, kas kodulehe külastaja on inimene või robot. Seda turvameedet kasutatakse arusaadavalt internetis, mitte päris maailmas.

Kuid täpselt nii veidrast olukorrast Robin ennast leidis, kui soovis soetada uut autot. Robini sõnul pidi ta panema kastikesse linnukese, kinnitamaks, et ei ole robot.

Kui Robin seda kastikest nägi, küsis ta kohe müügimehelt, kas tõesti peab ta sellele vastama. Müügimehe jaoks oli see aga tavapärane protsess ning ta vastas kindlalt “jah”, kirjeldab Robin.

Auto edasimüüja kinnitas hiljem ajakirjanikule, et dokument, mida inimene täitma asub, prinditakse otse internetist välja. Seetõttu peavadki ostjad läbi käima samasuguse protsessi, nagu siis, kui sooviksid soetada autot internetist. See aga paneb inimesed naljakasse olukorda.

Auto edasimüüja kinnitas, et nad oleksid valmis tegema koostööd ka robotiga, kuid selleks peab tehisintellektil kaasas olema ID-kaart ja isikukood.

 

ehk Wise Gadgets on tehnoloogiahuviline, kelle elu eesmärgiks on ühendada kõik vanaemad võrku. Pole möödunud päeva, kus tehnika-laadset vidinat pole katsunud. "2012. aastal hakkasin filmima videoid YouTube'i portaali ning praeguseks hetkeks olen vaadatud tehnikapersoon, kogudes fänne kõikjalt maailmast," selgitab ta. "Üks hea sõber on öelnud mulle kord, et ma hingan ja söön tehnoloogiat. YouTube, Facebook, fotograafia, videod ja tehnoloogia on üks väga suur osa igapäeva elust."