Telia kliendid saavad kasutada Eestis kõige kiiremat mobiilset internetti

#ookla speedtest #Telia mobiilne internet
2 min lugemine

Rahvusvaheline internetikvaliteedi analüüsikeskkond Ookla Speedtest avaldas juunis värske raporti, kust selgub, et Eestis saavad kõige kiiremad mobiilset internetti kasutada just Telia kliendid.

 

Raporti kohaselt ulatus Telia pakutav mobiilse interneti keskmine allalaadimiskiirus tänavu teises kvartalis 101,32 Mbit/s-ni, samas kui konkurentide vastavad näitajad olid 81,19 Mbit/s (Elisa) ning 49,97 Mbit/s (Tele2).

Ühtlasi mõõdeti Telia võrgus siinse turu madalaim latentsus ehk viiteaeg, mis küündis 31 millisekundini. Konkurentide vastavad näitajad oli 33 millisekundit (Elisa) ning 41 millisekundit (Tele2).

Telia tehnoloogiajuhi Andre Visse sõnul investeerib ettevõte igal aastal oma võrkudesse kümneid miljoneid eurosid ning see kajastub nii pakutavates kiirustes kui teenuste kõrges kasutuskogemuses.

„Olime esimene kohalik mobiilioperaator, kes avas 2020. aasta sügisel oma klientidele 5G võrgu, millega oleme tänaseks katnud üle 70% Eesti elanikkonnast. Samuti oleme esimene, kes on asunud sulgema oma 3G võrku, et pakkuda oma klientidele kõige moodsamaid ja võimekamaid tehnoloogilisi lahendusi. Loomulikult kajastub see kõik ka meie klientide heas kasutuskogemuses ning turu kõige paremates mobiilse interneti kiirustes,“ sõnas Visse.

Selle aasta esimeses kvartalis avaldas omapoolse raporti ka rahvusvaheline analüüsifirma Opensignal, mis võrdles omavahel sadu maailmas tegutsevaid mobiilsideoperaatoreid kaheksas erinevas kategoorias.

Mobiilifirmasid hinnati kokku kaheksa erineva kategooria põhjal: operaatori võrgus saadud videopildi kogemus, operaatori võrgus saadud online-mängude kogemus, kõneside äppide kasutamise kogemus, allalaadimiskiirus, üleslaadimiskiirus, 4G/5G võrgus veedetud aeg, ettevõtte mobiilivõrgus tagatud ühtlane suurepärane kvaliteet ja ettevõtte võrgus tagatud ühtlane baasteenuste kvaliteet.

Raporti kohaselt saavutas Telia Eesti kolmes kategoorias (videopildi kogemus, kõneside äppide kogemus ja operaatori võrgus tagatud ühtlane suurepärane teenuse kvaliteet) parima tulemuse.

Opensignali raport kannab nime Global Mobile Network Experience Awards 2023.

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.