Saame tuttavaks: Elina Eltmaa muudab disaini abil Telia veebilehed klientide jaoks mugavaks.

#Telia inimesed
3 min lugemine

Elina on Telias kasutajaliidese disainer ja tema igapäevane töö tagab Telia kodulehe külastajatel mugava liiklemise. Lisaks seisab Elina hea selle eest, et koduleht oleks kenasti kooskõlas Telia brändiga.

 

Elina peab oma üheks viimase aja kõige olulisemaks projektiks digikoristuspäeva – kord aastas Telia eestvedamisel toimuv aktsioon, mille raames kutsutakse kõiki Eesti inimesi üles digikoristama ja oma seadmeid esindustesse tagastama. Juba viiendat aastat toimuv üle-eestiline digikoristuspäev purustas sel aastal kõik senised rekordid: osa võttis pea 400 organisatsiooni ja üle 10 000 inimese. Elinal avanes kasutajaliidese disainerina võimalus luua projekti sisuleht, kampaania bännerid ja CO2-sõbralikum vaade, mille puhul eemaldatakse kõik pildid ja vähendatakse värve, et leht oleks kergem ja kasutaks vähem energiat.

Digikoristuspäeva projekti teeb Elina jaoks eriliseks selle suur mõju ühiskonnale. “Minu jaoks on väga oluline tõsta inimeste teadlikkust sellest, mida on mõistlik oma andmete, piltide ja vanade seadmetega peale hakata. Just sellist infot leiabki digikoristuspäeva kodulehelt”, ütleb Elina.

Kui küsisime Elinalt, mis teeb Telia tema jaoks eriliseks, siis esimese asjana tõi ta välja inimesed. “Eelkõige minu enda meeskond, kus on väga kõrge ja mitmekesise kompetentsiga inimesed kasutajakogemuse, sisuloome ja kliendikogemuse disaineritest copywriter’iteni välja. Just tänu nendele kompetentsidele on Telial võimalik luua parem Telia koduleht ja tagada kasutusmugavus, sealhulgas ka piiratud ligipääsetavusega inimestele”, leiab Elina.

 

KÜMME KÜSIMUST JA VASTUST

 

Mis oli Sinu lapsepõlve unistuste töökoht ja kuidas on see tänase tööga Telias seotud?

Minu lapsepõlve unistuste töökoht oli veterinaar – ega tänasel päeval rohkem ei olegi seotud, kui see et mul on kodus üks karvane disaini-assistent ehk kassistent.

 

Mis on viimane teos, mida tarbisid (raamat, podcast, video jne)?

Viimane teos, mida tarbisin, oli HBO seriaal Daisy Jones and the Six, mis on imeline vaatamine kõigile muusika- ja draamahuvilistele.

 

Nimeta kolm sõna, mis iseloomustavad sinu jaoks Teliat

Dare, care ja simplify.

 

Mis on viimane asi, mis sa oma tööd tehes õppisid?

Kuidas võtta vastu väikseid võite (ja ka kaotusi) ning seeläbi adapteeruda ja areneda.

 

Apple või Android?

Apple.

 

Kui sa saaksid omada mõnda supervõimet siis, mis see oleks?

Teleportatsioon, et saaks vastavalt soovile maanduda just seal, kus parasjagu tuju on.

 

Kontor või kodukontor?

Kodukontor, kuid on tore ka vahel kontoris käia.

 

Kuidas sa hoiad tasakaalu töö ja eraelu vahel?

Ei mõtle töömõtteid töövälisel ajal ja laen enda loomingulisuse-patareisid lugedes, seriaale-filme vaadates ja arvutimänge mängides.

 

Kes on sinu suurim eeskuju?

Minu suurim eeskuju tööalaselt on kindlasti meie disainitiimi juht Laura-Maria, kes inspireerib igapäevaselt olema parem disainer ja ka inimene. Ta näeb alati kõiges positiivset külge ja seisab enda tiimi eest.

 

Kui meil ei oleks internetti, siis…

Oleks meie tänapäev hoopis teistsugune.