Patsiendi andmete väärkasutamine võib kaasa tuua nii psühholoogilise kui ka füüsilise kahju

#isikuandmed #Telia Digital Hub
1 min lugemine

Vana-Kreeka arstile Hippokratesele kuuluvad ladinakeelsed sõnad „Primum est non nocere!“ ehk „Eelkõige ära kahjusta!“ olid, on ja jäävad arstiteaduse põhimotoks. Diagnoosides ja ravides haigust avaldab meedik teadlikult väiksemal või suuremal määral mõju patsiendi organismile, muutes kas inimese somaatilist ehk kehalist või psüühilist seisundit. See mõju peab aga olema optimaalne – nii vähene kui võimalik, samas piisavalt efektiivne ja paranemisele suunatud.

 

Arkadi Popov, Lääne-Tallinna Keskhaigla juht

 

Inimest ravides, kasutab meedik haigust ja patsienti puudutavaid andmeid –  tänapäeval on see absoluutselt loomulik raviprotsessi osa. Sarnaselt diagnostiliste ja ravivõtetega võib patsiendi delikaatsete andmete asjakohane kasutamine soodustada kiiremat paranemist, samas andmete väärkasutamine või ekslik interpreteerimine võib tuua haigele nii psühholoogilise kui ka füüsilise kahju. Andmed on arsti käes ülioluline tööriist, mis aga väärib delikaatset ja oskuslikku käitlemist.

Sellest ja paljust muust tuleb juttu Digital HUBi raames toimuvas diskussioonis „Usaldus ja turvalisus delikaatsete andmete jagamisel“.

 

Tule kohale või liitu virtuaalselt. Tutvu programmiga ja osta pilet!