Kuidas ilma internetita Google Mapsi kasutada?

#Google Maps
2 min lugemine

Google Maps on Gmaili ja Google’i otsingumootori kõrval üks kolmest elevandist, millel Google tavalise inimese jaoks seisab. See rakendus aitab igapäevaselt miljonitel inimestel jõuda sihtpunkti. Mida aga teha olukorras, kus internetti ei ole või selle kasutamine on ehk liialt kulukas. Digitark inimene ei jää hätta ka sellises olukorras. Lihtsaim lahendus on enne retkele või reisile minekut vajalike alade kaardid enda telefoni tõmmata.

 

Õnneks pole tegu mingi astrofüüsikaga. Esmalt peab sul olema telefonis juba Google Maps ja samuti peaksid olema sisse logitud Google’i kontoga. Ons rakendus avatud, siis klikid oma profiilipildil akna paremas ülanurgas. Avanenud aknas valid jaotuse Offline maps ja sealt omakorda valiku Select Your Own Map. Nüüd valid oma näpukesi kasutades just need alad, mille kaarte sul vaja võiks minna ja vajutad lõpuks klahvile Download.

Nutikas on kaardid alla laadida Wi-Fi võrgus, et mitte kulutada liigselt oma kallihinnalisi gigabaite. Kui aga oma andmeside mahtu kontrollima ei pea, siis saab kaarte alla sikutada ka väljaspool Wi-Fi’t. Kaardid ise on keskmise mahuga, näiteks Tartu kaart on pisut alla 60 Mb. Allalaetud kaardid ei sisalda kõiki Google Maps hüvesid nagu täpsed saabumisajad või alternatiivsed marsruudid. Küll aga peaks saama vähemalt umbmäärase aja sihtpunkti jõudmiseks. Seda aga paraku ainult autojuhile, sest jalgratturid, jalakäijad ja ühistranspordi kasutajad jätab Google siin pika ninaga.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."