Aastast aastasse näeme üha rohkem uudiseid kogu maailma ettevõtteid ähvardavate andmelekete, küberrünnakute, küberspionaaži, häktivismi ja küberterrorismi kohta. Need uudised ei levi enam ainult infotehnoloogiale spetsialiseerunud keskkondades ja uudistekanalites, vaid jõuavad massimeediasse, muutes küberturvalisuse kõigi inimeste jaoks aktuaalseks teemaks.

QURE tegevjuht ja asutaja, küberturvalisuse ekspert Paula Januszkiewicz

 

Niisiis, mida on ettevõttel vaja, et olla küberturvalisuses edukas? See vajab õiget mõtteviisi, oskusi ja teadmisi. Neist kõige tähtsaim on minu arvates just mõtteviis. Kui saame uue tarkvara või kaalume uue keskkonna kasutusele võtmist ja keegi üritab meid veenda selle turvalisuses või töökindluses, peaks meie mõtteviis olema, et me ei lepi liiga lihtsalt nende väidetega, vaid alati piilume ka kulisside taha. See peaks olema välistatud, et jätame kasutamata võimaluse kontrollida lähtekoodi, testida koormuseid või vaadata, mis toimub võrguliikluses. Kui küsite, et kas tarkvara või keskkonda on võimalik häkkida või selle turvasüsteemidest mööda hiilida,  siis „ei“ ei ole vastus, millega saaks lihtsalt leppida.

 

Kui lihtne on ettevõtte või organisatsiooni toimimist halvata? Kuidas seda ennetada?

Mida teha, kui rünnak on juba aset leidnud? Kõigest sellest tuleb juttu Digital Hubi raames toimuvas ettekandes „IT Vulnerability Is a Fact – How Do You Prepare?“.

Ettekanne on inglise keeles.

 

Tule kohale või liitu virtuaalselt. Tutvu programmiga ja osta pilet!