Apple HomePod teavitab sind suitsuanduri häiresignaalist

#apple #HomePod
2 min lugemine

Tänapäeval peaks igas endast lugupidavas majapidamises olema suitsuandur või isegi mitu, sõltuvalt majapidamise suurusest. Suitsuanduri alarm on terves maailmas päästnud ilmselt tuhandeid inimelusid, hoiatades õigeaegselt lähenevast tulekahjust.

 

Nüüd pakub Apple sulle võimalust teada saada suitsuanduri aktiveerumisest ka siis, kui sind ennast kodus pole. Piisab, kui sul on majapidamises vähemalt üks HomePod või HomePod mini nutikõlar. Nutikõlar kuulab hoolikalt ning tuvastades häiresignaali, annab sellest sulle kohe kõikidesse iPhone’idesse, iPadidesse või MacBookidesse, mis on sinu Home-rakendusega seotud, teada. Kui su seadmesse saabub kriitiline sõnum, siis võid sa sõnumil klikkides oma kõrvaga kuulda, mis sul kodus toimub ning vajadusel suhelda kõlari lähikonnas viibivate inimestega.

Tuleb välja, et selline võimalus oli juba algusest peale HomePodi sisseehitatud, kuid Apple aktiveeris selle alles üsna hiljuti.

Alarmituvastuse aktiveerimine on tegelikult üsna lihtne. Kõigepealt peab sul muidugi olema kodus HomePod või HomePod mini. Seejärel peab su nutiseadme operatsioonisüsteem olema uuendatud vähemalt iOS 16.4 peale. On need punktid täidetud, siis ava oma seadmes Apple’i Home-rakendus. Seal peaksid sa nägema teksti „New Safety & Security Features“. Vajuta nuppudele ’Continue’ ja ’Turn On’. Kui rakenduse avaekraanil miskipärast puudub tekst „New Safety & Security Features“, siis kliki rakenduse paremas ülanurgas olevale kolme punktiga ikoonile ja vali sealt ’Home Settings’. Avanenud aknas kliki valikul ’Safety & Security’ jasealt omakorda ’Sound Recognition’. Seal avanenud aknas aktiveeri omakorda ’Smoke & CO Alarm’ ning ongi korras. Võid edaspidi rahulikumalt hingata, sest Apple annab sulle aegsasti teada algavast tulekahjust.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."