9 viisi, kuidas Google Photos sulle kasulik võiks olla

#google photos
4 min lugemine

Inimesed pildistavad iga päevaga üha rohkem tänu oma nutitelefonidele. Tegelikult on telefonikaamera saanud paljude jaoks telefonivaliku juures otsustavaks. Teed sa fotosid androidtelefoni või iPhone’iga, Google Photos võib sulle samaväärselt kasulik olla.

 

Google Photos on üks universaalsemaid ja võimekamaid tasuta fotohaldusprogramme, mis sobib samaväärselt algajale ja ka edasijõudnud fotohuvilisele. Google Photos aitab fotosid varundada, korrastada, töödelda ja jagada. Allpool jagame mõningaid juhtnööre, millest igale pildistajale kasu võiks olla.

 

Varunda oma fotod ja videod

Kuritegelik kergemeelsus on oma fotosid ja videoid hoida ainult oma telefonis. Olgu neid seal 100 või 10 000, igaüks neist on ainueksemplar. Telefon aga võib puruneda, kaduda, hävida või see võib langeda varguse ohvriks ning kõik sinu mälestused koos sellega. Seepärast on nutikas varundada need mõnda pilveteenusesse. Google pakub selleks mõistagi enda pilveteenust ning esimesed 15 Gb sellest on täiesti tasuta. On aga pilte rohkem, siis saab oma pilveruumi ülimalt mõistliku hinna eest suurendada. Näiteks 100Gb maksab vaid 2.99 ja terve terabaidi eest tuleb välja käia vist 9.99 eurot. Fotode varundamine toimub põhimõtteliselt automaatselt, kasutaja peab ainult valima, kas ta laseb sellel toimuda ainult Wi-Fi võrgus või ka mobiilset andmesidet kasutades. Muuseas, Google’i pilve võid sa varundada ka fotod, mis on su arvutis, mälupulgal või välisel kõvakettal. Igasugune tehnikaseade võib puruneda või kaduda aga pilves on kõik su pildid kenasti tallel.

 

Mugav otsing

Kui sa varustad oma fotod peale pildistamist mingi märksõna ehk täägiga, siis on sul hiljem selle järgi väga lihtne neid üles leida. Lisaks võivad Google’i nutikad algoritmid pakkuda sulle ka täägimata fotosid, millel olev sisu sarnaneb sinu poolt otsitava täägiga fotodele.

 

Töötle pilte

GooglePhotos pakub fotode töötlemiseks erinevaid tasemeid, alates päris algajast kuni inimeseni, kes päris hästi teab, mida ta teeb. Kõige lihtsam muidugi on leida üles Enhance-nupp, mis sätib tasakaalu valguse ja värvi. Samas aga võib fotot lõigata, kasutada erinevaid filtreid ja muuta erinevaid pildi sätteid. Keskmisele kasutajale peaks ka neist piisama, aga kui on vaja töötlemiseks maksimaalseid võimalusi, siis saab foto suunata edasi Snapseed-rakendusse, mis on samuti tasuta ning kuulub Google’ile. Kui on keskmisest suurem huvi pildistamise vastu, siis see rakendus võiks telefonis kohe kindlasti olemas olla.

 

Loo kollaaže, gif-e või filmikesi

Rakendus pakub võimalusi astuda sammukene edasi loovuse suunas ning teha fotodest ja videotest omakorda nii kollaaže, liikuvaid pildikesi ehk gif-e või koguni filme. Viimaseid saab teha kasutades nii fotosid kui videoid. Valida võib isegi erinevate temaatiliste nö põhjade vahel nagu näiteks laste sünnipäevad, emade- või isadepäev jms.

 

Loo ja jaga albumeid

Väga mugav on koondada erinevad teemad erinevatesse fotoalbumitesse, mida hiljem on lihtne ka teistega jagada. Albumid muudavad mugavamaks ning kiiremaks ka hilisema otsingu.

 

Kopeeri pildilt teksti

Üha enam kasutatakse telefonikaamerat olulise info jäädvustamiseks. Kui klikite Google Photos allservas oleva Lens-ikooni, siis saate pildil olevat teksti kopeerida ja jäädvustada või jagada seda vajaliku rakendusega.

 

Tõlgi tekste

Reisil olles mõnda eksootilisse söömakohta minnes ei pea enam pead murdma. Piisab kui pildistada menüüd ning taaskord Lens-funktsiooni kasutades valige sealt Translate ning saate menüü ilusti tõlgituna. Mõistagi kehtib see ka mistahes muude võõrkeelsete tekstide kohta.

 

Määra asukoht vanal fotol

Kui sul on mõni vana reisifoto, millel pildistatud kohta sa täpselt ei tea, siis võid taas Google Lens’i kasutades selle määrata, kui valid sealt Search või Places. Google otsib ja pakub sulle seejärel pildil olevaga sarnaseid kohti.

 

Ostle

Kui foto keskmes on mingi huvipakkuv ese, siis vali see Lens-funktsiooni kasutades välja ning vali pildi all olevatest valikutest Shopping ning rakendus näitab sulle, kas ja kus seda lähikonnas saada on.

 

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."